Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy érdemes elkezdeni program...

Hogy érdemes elkezdeni programozni?

Figyelt kérdés

2014. dec. 1. 19:53
 1/5 anonim válasza:
60%

1. Mire akarsz programozni?

1.Lehet úgymond internetre (weboldal,flash alkalamzás stb)

2.Lehet gépre (szoftver/játék stb)

3.Lehet telefonra (alkalmazások)

2. Miben?

1.Html,Css,Javascript,PHP,MySQL

2.C,C++,C#,Java,Pascal,Lua,Delphi,Visual Basic

3. A telefonos nyelvek most nem ugranak be :P

3. Mit akarsz?

1. Játékot

2. Valami értelmeset a közösségnek

3. Szoftvert

4. "Mit tom én.. csak jól keress azt mondták.."


Majd ha válaszolsz ne felejtsd el megírni hogy miket választottál ezekből ;)


Lényegre térve:

Pascal jó kezdés, ha tudsz angolul akkor viszonylag easy és az alap fogalmakat (elől/hátultesztelős ciklus, elágazás stb.) könnyen megtanulhatod vele amik szinte bármelyik nyelvben előfordulnak mint fogalom


Ha játékot akarsz én azt mondom delphi egész jó és könnyebb vele dolgozni eleinte


Ha komolyan akarod csinálni akkor mindenféleképp C vagy C++ vagy C# (utóbbi több tanulást igényel de ha tudod használni lazán lehet vele írni progit ez kb olyan mint a model szerkesztésnél: egy profi programot ha megtanulsz kezelni megy mint a karika csapás)


Mellesleg sorrendben csökken az említett három C nyelv hardverközelisége.. bár ez lényegtelen


Két út van a nyelv tanuláshoz:

1 Könyv (google a barátod keress)

2. Valahonnan szerzel egy kis alapot és onnantól az új cuccokat példákon/manual-okon keresztűl tanulod meg


Én utóbbit szoktam választani mert ey könyv monoton olvasása eléggé lehangol.. ;)


Sok sikert!

2014. dec. 1. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 SimkoL ***** válasza:
60%

Bár én nagyon Delphi párti vagyok, de játékra nem ajánlanám. Nagyon sok mindenre jó, főleg az XE.. sorozat de a 'nyelvezete' miatt nem fogsz tudni hozzá szagolni sem a többi nyelvhez vagy legalább is az elején nehezen.

Ki kell próbálni több nyelvet is és amelyik legjobban bejön, azt kell világba tanulni, profi szintet elérni. Én igaz a Delphi-nél álltam meg, de közben kellett egy kis C++, C, egy kis VB, szórakozásból a C#-ba is beleszagoltam. A weboldalamhoz HTML, CSS, PHP, JS mert már szégyenből sem csináltatnám meg mással :)

Összességében mindenből kell valamennyi, alapozni a számodra 'legérthetőbb' nyelvet válaszd.

2014. dec. 1. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Mi a szar bajotok volt a 2. Válasszal?
2014. dec. 2. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Úgy érdemes elkezdeni, hogy első körben megtanulod használni a keresőt és teszed fel ugyanazt a kérdést, amit már megszámlálhatatlan másik embernek megválaszoltak.


A válasz további részét pedig az említett válaszokban megtalálod.


Kis spoilerként: Abszolút kezdőknek továbbra is kiemelten ajánlom Werner Zsolttól a Java Gyorstalpaló című művet.

2014. dec. 2. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*"teszed fel ugyanazt a kérdést" = NEM teszed fel ugyanazt a kérdést
2014. dec. 2. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!