Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozás 11 éves gyereknek?

Programozás 11 éves gyereknek?

Figyelt kérdés

11 éves vagyok és programozást szeretnék tanulni.

Honnan tudnák tanulni.

QBasic-el már elkezdtem(Abból is két parancsot tudok mit jelent xD). Köszönom a válaszokat!!!



2015. ápr. 30. 20:25
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

[link]


igaz 6-10-re vonatkozik a kérdés, de eleinte elszórakozhatsz vele szerintem(valamelyikkel)


aztán én tovább a python ajánlanám (full circle magazinnak van sorozatja)


itt az első: [link]


ott még a 2-es verzió van, de ha a hármassal kezdesz, az se baj, mert át lehet "váltani" 3-asra: [link]



sőt az angol-al is fontos foglalkozni, mert elengedhetetlen lesz majd(vagy akár már tanuláskor is sokat segíthet, ha tudsz valamennyire angolul)

2015. ápr. 30. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:

én kb annyi idősen visual basicot néztem a youtubeon

csináltam pár egyszerű programot

2015. ápr. 30. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha megvan hozzá a logikád, akkor nem jelenthet akadályt semmi, csak az angoltudás. :)

Ha még nagyon bizonytalan vagy a dolgokban, gyerekeknek például a Logo hasznos lehet, abban vannak magyar utasítások, és olyan eredményt produkál, amiből gyorsan tudsz tanulni.

2015. ápr. 30. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
Jól értek angolul és köszi a bíztató válaszokat!
2015. ápr. 30. 22:41
 5/16 tabaki ***** válasza:

Nem mondanám, hogy annyira beledolgoztad magad a basicbe, hogy ne hátrálhatnál ki belőle, de ha továbbra is próbálkoznál vele, van a QBasicnél naprakészebb, a modern rendszerekre tervezett is. Ez kifejezetten a QBasic nyomdokain jár:

[link]

Ez meg eléggé közelít hozzá:

[link]

Mindkettő van linuxra is, a QB még Mac-re és Androidra is, hátha érdekes, hogy több platformra is tudsz programot írni.

Egy számomra igen kedves, ősrégi darab a Rapid-Q Basic, ez igazán jól csak Windowsban használható, de rendes, grafikus felületen futó ablakos programokat készíthetsz vele:

[link]

2015. máj. 1. 00:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Drone007 ***** válasza:

Én 11 évesen basic-eztem és turbo pascal-oztam. Akkoriban még nem volt internet :P

Viszont a tp szerintem most is jó választás.

2015. máj. 1. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 tabaki ***** válasza:
59%

Most már inkább a Free Pascal (+ később Lazarus).

És linuxon is megy... ;)

2015. máj. 1. 01:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Nagyon jó ötletek azok, amiket a többiek mondanak, én annak idején Comenius Logoval és Basic-el kezdtem, de akkoriban még más világ volt és könyvekből tanultam, nem az internetről, ez kicsit behatárolta a lehetőségeket, viszont utána weblapfejlesztéssel kezdtem el foglalkozni: HTML, CSS, JavaScript, PHP ilyesmi és egészen jó volt. Persze ennek már 10 éve és azóta totál mással foglalkozom (programozáson belül), de ajánlom figyelmedbe ezeket.
2015. máj. 1. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem, manapság a Pascalt és Basicet felejtsük el végre, régi, idejét múlt nyelvek.

Igen Lazarusban, Free Pascallal még lehet 1-2 dolgot csinálni, de sok haszna nem lesz.


A Python egy ezerszer jobb tanuló nyelv, több mindenre alkalmas és később is hasznos lesz.

2015. máj. 1. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 SimkoL ***** válasza:
0%
#9: Valószínű nem ismered elég jól a nyelvet :)
2015. máj. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!