Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programozás 11 éves gyereknek?

Programozás 11 éves gyereknek?

Figyelt kérdés

11 éves vagyok és programozást szeretnék tanulni.

Honnan tudnák tanulni.

QBasic-el már elkezdtem(Abból is két parancsot tudok mit jelent xD). Köszönom a válaszokat!!!



2015. ápr. 30. 20:25
1 2
 11/16 SimkoL ***** válasza:
0%
...mármint a Free-Pascal-t, Lazarus-t és a Delphi-t.
2015. máj. 1. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
De, ismerem, dolgoztam is benne, ahogy még elég sok más nyelvben is, pont ezért írom.
2015. máj. 2. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Pascal és Visual Basic viszonylag egyszerű, nekünk ezeket tanították általános iskolában infós tagozaton.
2015. máj. 3. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 SimkoL ***** válasza:
43%
Talán aki semmire sem tartja a Pascal-t, Delphi-t mondja meg nekik is [link] hogy felesleges volt beleölni a sok munkaórát és dollárt :)
2015. máj. 3. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim válasza:
Inkább menj vissza Legozni, én 11 éves koromban azt csináltam :)
2015. máj. 3. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

SimkoL :

Amit az Embarcadero csinál a Delphivel, az alapvetően jó, csak már túl késő ahhoz, hogy megmentse azt. Az árcédulája is azért olyan magas, mert ma már szűk réteget céloz meg, nyilván egy nagy léptékű projektnél nem megy az átállás egyik napról a másikra, nekik jó lehetőség, hogy az új Delphi verziók haladnak a korral, olcsóbb áttérni egy újabb verzióra, mint egy teljesen más környezetre átírni mindent az alapjairól.


Ugyanakkor nem biztos, hogy jó ötlet fiatalon egy olyan nyelven kezdeni, amit már csak legacy projektekben használnak. Ok, a legalapvetőbb dolgokra jó lehet a Pascal, de utána hamar érdemes valamely modernebb nyelvvel folytatni, legyen az Java, C#, Phyton, de lehet akár PHP, JavaScript is, esetleg C/C++.

2015. máj. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!