Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++ login rendszerben segítség?

C++ login rendszerben segítség?

Figyelt kérdés

Ez a házi feladat, én erre gondoltam:


A regisztrációnál beír egy új felhasználónevet meg jelszót, az automatikusan kreáljon két külön .txt-t, amibe külön-külön írja az adott szöveget, minden egyes új felhasználónál tegye ezt meg. Bejelentkezésnél meg össze tudjam hasonlítani a beírt szöveget az automatikusan kreált .txt szövegével és az eldönti, hogy beengedi-e vagy se.


Vagy tudtok valami jobb módszert?


2015. máj. 9. 19:10
 1/4 A kérdező kommentje:
És hogy tudok automatikusan kreálni .txt-t és abba menteni a szöveget?
2015. máj. 9. 19:12
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Mi értelme egy rakat txt-t generálni?

Egy bőven elég.

2015. máj. 9. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
70%
Egy txt elég. A jelszót meg hasheld pl openssl-el sha1-el. Én személy szerint inkább sqlite-ot használnék. Jah de most látom házi, akkor maradjon a fájl soronként valamilyen splitter karakterrel tárold az adatokat, beolvasáskor a kontruktorban felbontod és egy osztályban tárolod őket, illetve dolgozod fel, a destruktorban meg bezárod a fájlt.
2015. máj. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

SSL meg minden fölösleges ide, ez gondolom valami kezdő házi, itt 1 db file elég és inkább egy user-pass structot tárolj, ha nem akarod nagyon megszívatni magad.

C++-ban nem nehéz azt egyben kitolni, utána visszaolvasni, ha jól emlékszem.


Vagy páratlan sorokba user név, párosba jelszó hozzá, ha még ennyit sem akarsz bajlódni.

2015. máj. 9. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!