Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Valaki programozó szánna egy...

Valaki programozó szánna egy kis időt rám?

Figyelt kérdés

Először is azt szeretném kérdezni, hogy C++-ban egy egyszerű programot, hogy kell megírni? Nem a konkrét programra vagyok kíváncsi, hanem, hogy mivel kell írni? Dev C++-al vagy milyen programmal?

Egy egyszerű kis ablak, gombokkal,háttérrel mennyire bonyolult? Például egy játékhoz egy fájl kicserélő alkalmazás.

Van valami olvasmány, ami megtanítana esetleg a nyelvre?

Azon gondolkoztam, hogy szüleim amit használnak hivatalban java-s programok, azok alapján készítenék egy felhasználóbarát programot, amire esetleg felfigyelnének és ha sikeres, akkor tudnék vele keresni. Ha egyetemre felvesznek, akkor mérnökinfót tanulnám.


2015. máj. 10. 10:40
 1/5 anonim ***** válasza:
30%

Nem értek C++-ul, de az ilyesmi nem szokott bonyolult lenni, főleg ha olyan fejlesztői környezetet használsz, amiben van grafikus szerkesztő (bár nem tudom, C++-hoz van-e ilyen).

A netet böngészve bármilyen programnyelvben elmélyedhetsz, nagyon sok oldal van, ahol megtalálod az első lépéseket, illetve a problémáidra a választ. Persze angol nyelvtudás alapfeltétel, anélkül neki se kezdj programozni!

Illetve az egyetem mellett magadtól is tanulj programozni, mert ott szinte semmi hasznosat nem fogsz tanulni, csak a papír miatt van értelme.

2015. máj. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Ezért szeretnék magamtól is nekilátni, mert szerintem is az egyetem csak egy papír. A programozás meg hatalom főleg a mostani időkben. Ha lenne egy hasonló program, mint a sharepoint designer, akkor az jó lenne programozáshoz.
2015. máj. 10. 11:25
 3/5 Drone007 ***** válasza:
100%
Igazából van. Visual Studionak hívják. Ettől függetlenül azért a nyelv alapjait meg kell tanulnod, ha programozni akarsz. Ahogy a Sharepoint Designer is csak a felszínt kapirgálja, és soha nem fogsz normális weboldalt készíteni egy sharepointtal, úgy a visual studióval is csak akkor fogsz normális programokat készíteni, ha ismered a programozási nyelvet, amivel programozni akarsz.
2015. máj. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
A visual studio jó hozzá. Itt én személy szerint clr alkalmazásokkal szoktam ui-t készíteni c++. A függvények hasonlóak a c#, vagy a visual basic .Net-es függvényekhez, persze c++-os szintax mellett. Érdemes előbb kozolosan megtanulni c++-ul, sdl könyvtár használatát, esetleg én korábban programoztam mind visual basic .Net, mind c# nyelven és csak ezután kezdtem a clr-hez. Elég máshogy néz ki a System névtér mint a sima c++, úgyhogy bár nem új nyelvnek számít, mégis eltér nagyon a konzolostól.
2015. máj. 10. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Visual Studio vagy Qt creator.

Olvasmánynak ott van Bjarne Stroustrup könyve.

2015. máj. 10. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!