Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kell a következő...

Hogyan kell a következő problémát megoldani PHP+MYSQL-be?

Figyelt kérdés

Elkezdtem itthon gyakorolgatni php-ba és sql-be. Mowest használom mert suliba is azt használtuk. Írtam egy kódot ami egy formba bekér egy nevet és egy telefonszámot. Azt submittal elküldöm átadódik egy változónak ami meg egy Insert intoval megy egy az adatbázisba.

Előtte még vizsgáltam hogy létezik e a változó és csak akkor dolgoztam vele.

A probléma a következő: El is küldi szépen, sőt még egy kódot is írtam ami a form alatt ki is listázza de ha egyszer elküldtem a formot és CTRL+R-el ráfrissítek akkor az utoljára beadott adatot újra felírja az adatbázisba. Próbáltam már unsettel kiírni a változót de semmire se haladtam vele.

pastebin.com@nU3jZ8qR (a @-ot cseréld le per jelre)

itt a kód. include-dal hoztam be az adatbázis kapcsolódás. A tábla szerkezete: sorszam(serial),Nev(Text),Datum(Timestamp),Telefonszam(Text)


2015. máj. 12. 09:11
 1/3 anonim ***** válasza:

Valami reset($HTTP_POST_VARS) -et írogatnak, hogy az vált be. De amúgy is, nagyon elavult ez a http post varos hívogatás, ha bármit fejlesztettek ezen PHP 4.1 óta (14 év alatt) akkor azt valószínűleg így nem kapod meg.

Próbálj $_POST -ot használni (ugyan így működik), adatbáziskezeléshez pedig mysqli -t illene, de az biztos nem megoldás a problémádra..

2015. máj. 12. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 Tengor ***** válasza:

[link]

Írnak pár megoldást.

2015. máj. 12. 09:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen mostmár úgy megy ahogy akarom :)

Módosítottam úgy hogy a változó issetnél.

if(isset($telcsi)&&isset($name))

{

$sql="Insert into adatok(Nev,Telefonszam) Values('$nev','$telcsi');";

mysql_query($sql);

header("location: adatfelvitel.php");

}


Így módosítottam ha valaki a jövőben hasonló problémával szembesül.

2015. máj. 12. 10:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!