Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#-ban szeretnék egy programot...

C#-ban szeretnék egy programot elkészíteni, de elakadtam egy ponton valaki ötlet?

Figyelt kérdés

A beolvasási résznél van egy dolog amit logikailag nem tudok megoldani, és ehhez szeretnék segítséget kérni. A program lényege annyi, hogy az elején megkérdezi a harcos nevét, és ha az adott név már volt, akkor a képességét ami a jegyzettömbe van ( Neve KI ereje, ütőereje, sebessége)

mellé kellene rendelnie. A logikai lépést ott nem értem, hogy addig eljutok, hogy felismeri hogy egy adott név már van a jegyzettömben, de azt szeretném elérni, hogyha a név már Volt, akkor a névhez tartozó értékeket rendelje hozzá. Tehát pl kérdezi a program, hogy harcos neve?

és válaszolod, hogy Pista, de a jegyzettömben van egy Pista nevű "harcos" akkor a mentett értékeket használja fel! Minden program végén elmenti a programom autómatikusan egyébként a nevet, az energiát, az erőt és a sebességet. De nem tudom logikailag hogy fejezzem ki, ha pl felülről a jegyzettömben a 8. név volt a Pista, akkor az energiák közül is felülről a 8.-at válassza ki.

Előre is köszönöm! Nagyon fontos lenne! :)


Console.WriteLine("Hogy hívnak első harcos?");



string b = Console.ReadLine();



string[] beolvasas = System.IO.File.ReadAllLines("karakterek.txt");

string[] neve = new string [beolvasas.Length]; //a legvégén lévő jegyzetben mentett adtokat akarom beolvastatni...

double[] energia = new double[beolvasas.Length];

int[] utoenergia = new int[beolvasas.Length];

int[] gyorsasag = new int[beolvasas.Length];


for (int i = 1; i < beolvasas.Length; i++)

{

string be = beolvasas[i];

string[] split = be.Split(' ', ' ', ' ');

neve[i] = (split[0]);

energia[i] = Convert.ToInt32(split[1]);

utoenergia[i] = Convert.ToInt32(split[2]);

gyorsasag[i] = Convert.ToInt32(split[3]);



}

for (int i = 0; i < neve.Length; i++)

{

if (neve[i]==b)

{


}

}



2015. jún. 8. 17:19
1 2 3 4
 11/37 SimkoL ***** válasza:
energia[i] = energiaforciklus; fordítva !
2015. jún. 8. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/37 SimkoL ***** válasza:
Te is beleesel abba a hibába, hogy a programozás alapjaival sem vagy tisztában és játékot akarsz írni.
2015. jún. 8. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/37 A kérdező kommentje:
Rajottem hogy kell! ;)
2015. jún. 8. 18:19
 14/37 anonim ***** válasza:

De nem érted te hülyegyerek, hogy pont ez a baj?

Hogy 5 nap programozás után az ember nem írj, nem akar, ne akarjon ilyen programokat írni, mert nem tud?

Ennek a gányolásnak szerinted mi értelme?

Gondolod tanulsz belőle bármit is?

Mi is az a konstruktor? Mire való? Mikor használjuk?

2015. jún. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/37 SimkoL ***** válasza:

#14: Ne bántsd ! Régen is elkészíthető volt sok minden, nagyon alap függvényekkel - jó egy kis asm betét -.

Legalább küzd, bár igaz nem ebbe kellett volna belefogni.

2015. jún. 8. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/37 A kérdező kommentje:
Pedig elég komoly jatek lett már, és rengeteget tanultam a készítése alatt...
2015. jún. 8. 18:43
 17/37 anonim ***** válasza:
41%

Elég komoly játék. :D :D :D :D :D

Az előzőre is ezt írtad, ahova két nevet kellett beleírni. :D

És mit tanultál, mesélj?!

2015. jún. 8. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/37 anonim ***** válasza:

#17

Tényleg nem kéne ekkora s ggfejnek lenned. Senki sem azért kezd programozni, hogy hello world öt írjon, tény, hogy kevés tudással nem lehet olyan programot írni, ami bármire is jó lenne, de ettől még nem dől össze a világ. Én is azért kezdtem kódolni tanulni, mert szerettem volna játékokat csinálni, és én is gányoltam az elején(sőt, ha a fél-egy évvel ezelőtti kódjaimat nézem néha most is fogom a fejem, de ezt nem negatívumként élem meg, mert ebből egyértelműen látszik, hogy rengeteget fejlődtem), 7 évvel később steamre is kikerültek a cuccaim, előző 3 évben meg casual portálokra. Máshol bomlaszd a morált, köszi. :D

2015. jún. 8. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/37 A kérdező kommentje:
Utolsonak köszönöm! Pedig most nagyoon lelkes vagyok! :)
2015. jún. 8. 19:58
 20/37 anonim ***** válasza:
El fog múlni szerencsére :)
2015. jún. 8. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!