Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C#-ban szeretnék egy programot...

C#-ban szeretnék egy programot elkészíteni, de elakadtam egy ponton valaki ötlet?

Figyelt kérdés

A beolvasási résznél van egy dolog amit logikailag nem tudok megoldani, és ehhez szeretnék segítséget kérni. A program lényege annyi, hogy az elején megkérdezi a harcos nevét, és ha az adott név már volt, akkor a képességét ami a jegyzettömbe van ( Neve KI ereje, ütőereje, sebessége)

mellé kellene rendelnie. A logikai lépést ott nem értem, hogy addig eljutok, hogy felismeri hogy egy adott név már van a jegyzettömben, de azt szeretném elérni, hogyha a név már Volt, akkor a névhez tartozó értékeket rendelje hozzá. Tehát pl kérdezi a program, hogy harcos neve?

és válaszolod, hogy Pista, de a jegyzettömben van egy Pista nevű "harcos" akkor a mentett értékeket használja fel! Minden program végén elmenti a programom autómatikusan egyébként a nevet, az energiát, az erőt és a sebességet. De nem tudom logikailag hogy fejezzem ki, ha pl felülről a jegyzettömben a 8. név volt a Pista, akkor az energiák közül is felülről a 8.-at válassza ki.

Előre is köszönöm! Nagyon fontos lenne! :)


Console.WriteLine("Hogy hívnak első harcos?");



string b = Console.ReadLine();



string[] beolvasas = System.IO.File.ReadAllLines("karakterek.txt");

string[] neve = new string [beolvasas.Length]; //a legvégén lévő jegyzetben mentett adtokat akarom beolvastatni...

double[] energia = new double[beolvasas.Length];

int[] utoenergia = new int[beolvasas.Length];

int[] gyorsasag = new int[beolvasas.Length];


for (int i = 1; i < beolvasas.Length; i++)

{

string be = beolvasas[i];

string[] split = be.Split(' ', ' ', ' ');

neve[i] = (split[0]);

energia[i] = Convert.ToInt32(split[1]);

utoenergia[i] = Convert.ToInt32(split[2]);

gyorsasag[i] = Convert.ToInt32(split[3]);



}

for (int i = 0; i < neve.Length; i++)

{

if (neve[i]==b)

{


}

}



2015. jún. 8. 17:19
1 2 3 4
 31/37 A kérdező kommentje:
8 oraja tanulom az objuktemorientalt reszet... mar csak az nem vilagos hogy a foprogramban hogyan kell elohozni az "alprogramban" leirtakat. Pl csinalok egy geometria osztalyt. Azon belul ket public static metodust pl Osszeadas neven. Azt hogy hozom elo a foprogramban?
2015. jún. 9. 14:56
 32/37 anonim ***** válasza:

8 óra után már csak ez nem világos?

Akkor te tényleg k##rva jó vagy. :D

De most még segítek is!


Amennyiben statikus metódusok, akkor az osztályon keresztül hívd meg őket:

Geometria.MyMethod1();

Amennyiben példányszintű metódusok, akkor előbb példányosítanod kell és a példányon meghívni a metódust:

Geometria geometria = new Geometria();

geometria.MyMethod1();

2015. jún. 9. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/37 A kérdező kommentje:
En olyat lattam hogy pl geometria gg= new geometria . Es akkor mar engedte elvileg hogy pl gg.Osszead ( ami a geometria metodusa ugye az osszead) de egy-egy peldaban nem is irt ilyet es nem "hivta" meg a masik osztaly metodusat... am az uj osztalynal rajottem hogy a void nal megadjuk a dolgokat aztan returnra visszuk az erteket es ezutan kell a konstruktor.. pl pista=_pista. Jol ertelmezem? Es ez azert kell mert a static dolgokat es a class eredeti konstruktorat nem lathatnank a foprogramban. De sok minden nem vilagos meg.
2015. jún. 9. 15:22
 34/37 anonim ***** válasza:
Ebből egy büdös szót nem értettem.
2015. jún. 9. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/37 SimkoL ***** válasza:

Kedves Kérdező !

Hagyd a ..csába az OOP-t még egyenlőre. Legyél tisztában a típusok, ciklusok, feltételek, függvények, eljárások - * nem felháborodni a kifejezésen - fogalmával.

Ha már a programodat fel tudod bontani több függvényre és eljárásra és goto nélkül ciklusba tudod szervezni akkor jöhet a többi.


* gyengébbek kedvéért a Pascal alapú nyelvekben azokat a 'függvényeket' hívják így melyeknek nincs visszatérési értékük. Ugye van ilyen minden nyelvben ? :)

2015. jún. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/37 A kérdező kommentje:

[link]

Nagyjabol jó a leírasom/elkepzelesem a // jel utan?

2015. jún. 9. 21:25
 37/37 anonim ***** válasza:
Jesszusatyaúristen.
2015. jún. 9. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!