Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem érdeke a sulinak...

Miért nem érdeke a sulinak (főiskola, egyetem), hogy a tanulók (programozók) szakmai gyakorlatra helyet találjanak?

Figyelt kérdés

Nem hiszem, hogy aki nem talál szakmai gyak helyet, az azért nem talál, mert f_ostalicska. Csak egyszerűen nincs ismerőse vagy nincs pénze utazni (az ország másik végébe) vagy nem profi (de nem azt jelenti, hogy ritka trágya)

De azért elvárják kötelezően, aztán oldd meg magad, ahogy tudod. Ja, hogy vidéki vagy és csak Budapesten van és nincs pénzed? Hát akkor nem végzed el a fősulit/egyetemet. Nincs ismerősöd, mert nincs, pedig az összes csoporttársad ismerős miatt szerezte meg a szakmai gyakorlatát? Hát akkor így jártál.


2015. jún. 16. 22:20
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

"Mi nem tanítunk! Csak irányt mutatunk..."

Szóval igen. Magadra maradtál. Ezt csúfolják felsőoktatásnak.

Egyébként érdemes (a segítőkész) tanárokat megkérdezni mit javasolnak! Minden főiskolán van egy-kettő...

2015. jún. 16. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Azért a piac nincs telítve, nagyon sok álláshirdetés között lehet böngészni. Ne kimondottan a gyakorlati időre keress munkát, hanem hosszú távra, jobban megéri (neked is és persze a cégnek is). Én is vidéki egyetemre jártam, voltam pár állásinterjún és az egyik bejött (lassan 1 éve ott vagyok). A felsőoktatás részben így motivál önállóságra, az állásinterjúkon rengeteg tapasztalatot lehet szerezni.
2015. jún. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Azért például az ELTE elvárja, hogy a gyakorlat hossza szigorúan a kijelölt idő legyen.
2015. jún. 17. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3 Kétlem, hogy az ELTE kiköti, hogy egyetem mellett nem dolgozhatsz :)

Lehet félreértettük egymást. Ezt én úgy írtam, hogy kezdjen el egyetem mellett dolgozni, mint programozó. És ha van lehetősége, akkor fogadtassa el azt gyakorlatnak. Speciel nálunk harmadévben nagyon sokan dolgoznak már. Ha valaki csak a gyakorlati idő miatt dolgozik, akkor hátrányba kerül.

2015. jún. 17. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!