Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik szak mivel foglalkozik...

Melyik szak mivel foglalkozik pontosabban? A neten sokat keresgettem, de csak a gazd infós szakról találtam egy kis leírást. Műszaki informatikus? Mérnök informatikus?

Figyelt kérdés
Vagy ha van még olyan szak ami ide kapcsolódik nyugodtan egészítsetek ki. Engem a webprog érdekel asp + mvc + c# és ami még ide tartozik. Melyikbe érdemes belevágni?

2013. dec. 28. 13:17
 1/5 anonim ***** válasza:
Bármelyikbe, de programozni otthon kell megtanulni. Általános dolgokból van sok mindegyik szakon.
2013. dec. 28. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nálunk a mérnökinfót régen műszakinak hívták, úgy tudom

hogy volt a különbség, azt nem tudom, de szerintem nem

2013. dec. 28. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ami közös mindegyik szakban. Matek és programozás kb egyformán van. Némi eltérésekkel persze. Proginfon több a matek és elmélet. Mérnökinfo kicsit talá gyakorlatiasabb és fizika is bejön a matek, prog mellé. Gazdinfo pedig fél évvel hosszabb képzés a bsc és itt a matek, prog mellett gazdasági tárgyak jönnek be szép számmal.


De programozni valóban nem az egyetemen fogsz megtanulni. Ott maximum irányt mutatnak.

2013. dec. 28. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Itt BME-n (Mérnök infó) webprogramozással maximum választható tárgyak keretében találkozhat az ember. Ami viszont kikerülhetetlen, az matek, illetve a fizika (azért emelem ezeket ki, mert sokak ezeken véreznek el). Ismerősök elbeszélései alapján (ELTE) Programtervező informatikus szakon matekon még nagyobb a hangsúly, gyakorlati programozáson meg kisebb.

Tehát egyetemen maximum akkor tanulsz meg programozni (kódolni), ha te azzal önszorgalmadból is foglalkozol, inkább szemléletet ad (amely természetesen még véletlenül sem lebecsülendő).

2013. dec. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Értem, köszi a válaszokat. Akinek van még valami észrevétele szívesen meghallgatom.
2014. jan. 6. 00:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!