Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem működik a php_gd2....

Miért nem működik a php_gd2. dll fájl?

Figyelt kérdés

Hogyan tudom beinstallálni a fenti fájlt, hogy a rendszer része legyen (működjön).

Próbáltam dinamikusan: dl("php_gd.dll");

Erre ez jött: Warning: Unable to load dynamic library './php_gd.dll' - A megadott eljárás nem található. in C:\PHPWEB\test.php on line 13

Próbáltam úgy is, hogy kitöröltem a php.ini fájlban a pontosvesszőt a gd elől, de akkor is hibát ad. Hogy csináljam?


2015. júl. 8. 19:35
1 2
 1/17 Drone007 ***** válasza:

1. Töltsd le a php neked megfelelő windows-os verzióját: [link]

2. a már feltelepített apache szerver megfelelő mappájába tömörítsd ki a php-t.

3. keresd meg a php.ini fájlt, és a "extension=php_gd.dll" és "extension=php_gd2.dll" sorok elől vedd ki a pontosvesszőt.

4. indítsd újra az apache szervert


Alternatív módszer:


Tölts le egy wamp (windows-apache-mysql-php) csomagot (vagy xampp, esetleg easyphp) telepítsd, használd, és örülj :)

2015. júl. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Ezeket mind megtettem, többször is, de mindig hibaüzenetet kapok. Pl. a WAMP installálásakor az első másodpercben fog a víruskeresőm egy bacit a letöltött fájlban. Ha kikapcsolom a víruskeresőt a telepítés idejére, akkor meg azt írja, hogy egy fájl nem futtatható és kilép. Ennyit az örömökről. Egyébként XP-m van. Ez lehet a baj? Hiszen az XP korszakában is volt webfejlesztés, arra milyen program való?

A feltelepített PHP állományom nekem a c:/PHP könyvtárban van, ami összesen 8 Mb és 9 fájlból áll. Ezt kicsit kevesellem. Mit rontok el? Hova kerülnek a fájlok? Lehet, hogy rossz könyvtárba másolom be a php_gd-dll fált és azért nem látja a rendszer?

2015. júl. 9. 06:34
 3/17 anonim ***** válasza:
A jobb víruskeresők kikapcsolva sem engedik a hozzáférést a letöltött / észlelt dolgoknál, ezért kell kivételhez adni nem pedig bezárni, letiltani a víruskeresőt. Próbáld ki, hátha továbbjutsz úgy. De remélem azért megbízható forrásból töltögeted le ezeket, igazi vírust azért ne engedj be.
2015. júl. 9. 09:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Drone007 ***** válasza:

Hát ez elég fura. Próbáld telepíteni a XAMPP-ot - egy korábbi verziót, pl az 1.8.2-t:

[link]

A faq-ban van egy tétel, hogy miért nem megy XP SP2 alatt, azt nézd át:

[link]

A vírusírtót a letöltés idejére is kapcsold ki, mert lehet, hogy már akkor kinyírja a program telepítőjét.

2015. júl. 9. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:

A Wamp bármelyik verziója vírushibával indul nálam, illetve nem is indul el. (Nem fogom kikapcsolni a víruskeresőt)

Az XAMMP települt, de nincs benne PHP támogatás, vagyis nem látom. Így nem jó nekem.

2015. júl. 10. 12:18
 6/17 A kérdező kommentje:

Az eddig futó PHP progijaim helyett csak hibaüzenet van:


Object not found!


The requested URL was not found on this server. If you entered the URL manually please check your spelling and try again.


If you think this is a server error, please contact the webmaster.

Error 404

localhost

Apache/2.4.10 (Win32) OpenSSL/1.0.1h PHP/5.4.31

2015. júl. 10. 12:20
 7/17 anonim ***** válasza:
XAMPP-ban nincs PHP támogatás? Azt hogyan?
2015. júl. 10. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Lehet hogy, van, de gondolom ott is 1000 féle dolgot be kell állítani, amit nem tudok, alapkönyvtár, stb. Van neki egy Control Panelje, de azon csak az Apache, a MySQL, Fizella, Mercury és a Tomcat menüpontok vannak. Nem látok PHP-t sehol. S ha lenne is PHP-ja, (ami eddig is volt nekem), akkor lesz alatta GD támogatás? Mert az egész hercehurcát azért csinálom, mert rajzolnom kellene.
2015. júl. 10. 16:19
 9/17 anonim ***** válasza:

Én nem értem, hogy lyukadtál ki arra, hogy nincs php támogatás, hisz eleve te másoltad be és ott láthatod:

PHP/5.4.31


Egyedi konfigurálásra (amit előző kérdésednél már javasoltam) viszont már nem alkalmas a xampp, nem tudja helyetted újrafordítani a php fordítót.

2015. júl. 10. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Onnan lyukadtam ki, hogy az eddig probléma mentesen futó (de GD-t nem kezelő) php progim most csak annyit ad, hogy :

Object not found!

The requested URL was not found on this server. If you entered the URL manually please check your spelling and try again.

If you think this is a server error, please contact the webmaster.

Error 404

localhost

Apache/2.4.10 (Win32) OpenSSL/1.0.1h PHP/5.4.31


A részletek nem érdekelnek, fut, nem fut, mit használ, mit nem. Egyszerűen PHP gafikát akarok programozni és 1 hónap kínlódás után sem jutottam el oda, hogy legyen egy olyan fejlesztőkörnyezetem, ami erre képes. Már az ÁBÉCÉ összes betűkombinációját kipróbáltam (XAMPP, Wamp, meg az ezerféleképpen elnevezett és gondolom 1000 különböző cég által gyártott, elnevezett és forgalmazott progikat, de nem akar sikerülni. Variáltam a verziószámokkal, a telepítendő könyvtárakkal, és nem akar összeállni. Miért ilyen bonyolult ez? Pascal, Delphi, Andriod, Java, meg a hasonló nyelvek, amikkel eddig találkoztam, egyszerűen feltelepülnek és futnak, mint a szél.

Persze lehet, hogy a rengeteg telepítés/letörlés miatt már úgy néz ki a gépem, mint egy lyukas sajt, tele hibával. Olyan valaki válaszát várom, akinél konkrétan fut a PHP GD támogatással és aktívan használja. Mit rakott fel és milyen sorrendben milyen konfigra?

2015. júl. 10. 18:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!