Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem működik a php_gd2....

Miért nem működik a php_gd2. dll fájl?

Figyelt kérdés

Hogyan tudom beinstallálni a fenti fájlt, hogy a rendszer része legyen (működjön).

Próbáltam dinamikusan: dl("php_gd.dll");

Erre ez jött: Warning: Unable to load dynamic library './php_gd.dll' - A megadott eljárás nem található. in C:\PHPWEB\test.php on line 13

Próbáltam úgy is, hogy kitöröltem a php.ini fájlban a pontosvesszőt a gd elől, de akkor is hibát ad. Hogy csináljam?


2015. júl. 8. 19:35
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Az a hiba csak annyit jelent, hogy rossz helyen keresi a filet amit beírtál, nincs köze a php fordítóhoz, valami útvonal lesz elírva. Nekem fut a GD, natúr windózos xamppal, abban 1.7.0 verziója óta alapból benne van és be is van kapcsolva ha jól látom.
2015. júl. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Nekem fut a GD, Ubuntu alatt. 5 perc felrakni. Windows alatt én sem szerettem szenvedni, mert az úgy nem az igazi.
2015. júl. 10. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 Drone007 ***** válasza:

Én konkrétan a XAMPP 5.6.3-as verzióját használom. Telepítése roppant egyszerű volt. Elindítottam a letöltött exe-t, feltelepítettem, elindítottam a kontrolt, ami az apache szervert és a mysql adatbázis indítja, és kész.

A böngészőben a http://localhost (vagy 127.0.0.1) a helyi webszervert hozza be. Ez a winchesteren többnyire a C:/XAMPP/htdocs mappát jelenti.

Én további virtuális host-okat is létrehoztam amiket más más mappákból érek el, de ez az alap működést nem érinti.

A php a feltelepített apache szerver része, külön nem kell telepíteni. XP SP2 alatt, ahogy a fenti FAQ-ban is olvashattad a vírusírtók egy téves riasztást adhatnak, mivel a kontroller az apache szervert (és a filezillát és a mercuryt és a mysql-t) rendszerszinten indítja, és ezt tévesen vírusnak érzik a vírusírtók.

Több százezren használják a xamppot, senki nem lett vírusos a rendesen használt legális telepítőtől.


Emellett korábban használtam wampot, easyphp-t, egyikkel sem volt gondom.


Ha feltetted, és fut az apache szerver, a htdocs mappában elhelyezett php fájlokat meghívhatod a böngésződben a [link] címen.


Ennél többet csak akkor tudunk segíteni, ha valami módon (fizikailag vagy távsegítség) odaengedsz valakit a gépedhez.


Egyébként az utolsó hibaüzenetek azt mutatják, hogy az apache szerver és a php értelmező is futnak.

2015. júl. 11. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:

Mindent megcsináltam. A saját test.php fájlomra ezt adja a böngésző:


".""; for ($b=1 ; $b<=5; $b++ ) { print $a*$b." ";} } ?>


vagyis a PHP kódrészeket változatlanul kiírja. És ezt kék háttéren teszi, vagyis a HTML kód fut, de a PHP nem. Ötlet?

2015. júl. 12. 12:59
 15/17 A kérdező kommentje:
Azt értem, hogy ez tulajdonképpen nem vírus. De a víruskeresőmben nincs olyan opció, hogy hagyjam figyelmen kívül a veszélyt, egyszerűen letiltja a fájlt és kész. Tehetetlen vagyok.
2015. júl. 12. 13:02
 16/17 A kérdező kommentje:

Mindent előlről kezdtem. Kipucoltam az összes eddigi telepítés maradékát, a régi könyvtárakat, ini fájlokat és mindent. Direkt rákerestem a XAMPP 5.6.3 (143.91 MB) fájlra, mindenhol azt írja, hogy az XP alatt fut. A letöltéshez kikapcsoltam a víruskeresőt, majd az exe

indításakor hibaüzenet: XP NEM TÁMOGATOTT!!!!!!!

Kezdem elveszíteni a türelmemet. Melyik XAMPP fut XP alatt?

2015. júl. 12. 15:55
 17/17 Drone007 ***** válasza:

###### ApacheFriends XAMPP Version 1.8.3 ######


Important! PHP in this package needs the Microsoft Visual C++ 2008 Redistributable package from

[link] Please ensure that the VC++ 2008 runtime

libraries are installed on your system.


+ Apache 2.4.4

+ MySQL 5.5.32 (Community Server)

+ PHP 5.5.15 (VC11 X86 32bit thread safe) + PEAR

+ phpMyAdmin 4.0.4

+ OpenSSL 1.0.1e

+ ADOdb 5.18

+ Mercury Mail Transport System v4.62 (not included in the portable version)

+ FileZilla FTP Server 0.9.41 (not included in the portable version)

+ Webalizer 2.23-04 (not included in the portable version)

+ Strawberry Perl 5.16.1.1 Portable

+ Tomcat 7.0.41

+ XAMPP Control Panel Version 3.2.1 by hackattack142 (Great Thanks!!))

See: [link]

+ XAMPP Security

+ XAMPP mailToDisk 1.0 (write emails via PHP on local disk in <xampp>\mailoutput. Activated in the php.ini as mail default.)


---------------------------------------------------------------


* System Requirements:


+ 64 MB RAM (RECOMMENDED)

+ 750 MB free fixed disk

+ Windows 2003, XP (RECOMMENDED), VISTA, Windows 7

...

[link]

Ha ez sem jó, akkor próbálj korábbi verziót.


Én azt gyanítom, hogy a php fájlt a szerver kihagyásával próbáltad meghívni, ami azt eredményezi, hogy a php értelmezőt kihagyja, így maradhatnak benn php kódok. vagyis a php fájlokat nem így: C:/xampp/htdocs/test.php hanem így: [link] hívjuk meg a böngészőben.

Ha így csináltad, akkor nem szóltam.

2015. júl. 12. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!