Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem működik?

Miért nem működik?

Figyelt kérdés

Egy webes login felületet kódolok, ami adatbázisból szedi a felhasználókat és így vizsgálja, h létezik- e vagy sem.

Az a problémám, hogy amikor a servlet doPost() metódusában hívok meg egy olyan függvényt, ami adatbázis kapcsolatot/lekérdezéseket végez, akkor mintha nem látná a jdbc driver-t. De ha a servletbe, írok egy "public static void main(String[] args)"- t és ott hívom meg, akkor meg simán működik, de ugye az nekem nem jó.

Mi lehet a probléma?

Java kód, mysql adatbázis



2015. júl. 16. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Sz.v.sz. dobd fel a kódot valahová.
2015. júl. 16. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Privátban elküldtem a linket
2015. júl. 16. 12:15
 3/6 anonim ***** válasza:

Megnéztem, azt látom, hogy a MySQL lib-et az Eclipse projekthez adtad hozzá. Ez csak Eclipse-ben fog működni.


A main metódust az Eclipse-ből futtatod? Mert akkor érthető, hogy működik. Parancssoros futtatásnál kézzel kell hozzáadni a MySQL lib-et classpath-hoz.


Amikor a servletet próbálgatod, akkor valamilyen szerverben futtatod a programot, pl. Tomcat? Mert akkor neki is oda kéne adni a MySQL lib-et.


Én erre tudok gondolni. :)

2015. júl. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

THX!!!

Ez tényleg jó ötlet.

Hogyan tudom hozzáadni a tomcat-hez a lib-et?

Azt csak kézzel lehet valamelyik xml-be, vagy importálni is lehet?

2015. júl. 16. 12:42
 5/6 A kérdező kommentje:

Közben megoldódott, egyszerűen csak bemásoltam.

Ezer hála!

2015. júl. 16. 12:50
 6/6 anonim ***** válasza:

Nincs mit. :) Igen, ez a legegyszerűbb, hogy bemásolod a JAR-t.


Másik megoldás, hogy WAR fájlt buildelsz úgy, hogy belecsomagol(tat)od a használt lib-eket is. És így hordozható lesz az appod.

2015. júl. 16. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!