Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan képes egy program (pl....

Hogyan képes egy program (pl. rendszerfigyelő, feladatkezelő, stb. ) figyelni a processzor (ki) használtságát? Aránylag mennyi erőforrásba/műveletbe kerül egy ilyen lekérdezés?

Figyelt kérdés

2015. júl. 17. 12:06
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Köszi a tippet, de én egy kész programon már hiába próbálnék módosítani. Mond ezt inkább annak, aki Linux Mint-hez megírta a feladatkezelő tálcára épülő modulját.


Spec. én remélem, h. sima C-ben csinálta, nem pedig a CPU-t bürokráciára használó Cpp-ben.

2015. júl. 21. 20:58
 12/15 anonim ***** válasza:

Hát ha a grafikus felület -nem tudjuk, mit használsz- c++-ban készült, akkor bizony a hozzá írt modulok is abban készültek.

Egyébként ha linuxos a kérdés, akkor meg a feladatkezelő mutatja a saját maga által elfogyaszott cput is, így látod azt is valós időben.

2015. júl. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Ahogy mondod, a C++ lassú, sok CPU -t használó sz*r.
2015. júl. 21. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:

Utolsó: Nem annyira vérmesen, de igen.

Igazság szerint én nem igazán az OOP-ben látom a jövőt.


Feleslegesen elbonyolítja azt, amit már a C-nél rég flottul feltaláltak.

Azt meg Arduinonál - közel mikrokontroller - tapasztaltam igazán, 30 KB programmemórián és 2 KB RAM-on, h. mennyire kiszúrás az, amikor egy full OOP-ben megírt függvénykönyvtár egyetlen kis szenzorhoz mindjárt elveszi a hw több mint felét.

Egyszer megpróbáltam egyet C-re átírni, csak annyi függvényhívásra lebontva, amennyire muszáj. A gyári >7 KB volt, én letornásztam 1-re, ugyanúgy működött minden...

Csak épp kezdőként baromi macerás volt kihámozni, nekem 4 napom elment rá, annyira szét volt tördelve az egész....


Na mind1...

Mindenesetre még egyszer mondom, nem vagyok Linux csúcsprogramozó, nem én írtam a feladatkezelőt, pláne nem azt a részét, ami a tálcára integrálja magát. Nem tudom, h. mit használ - persze örülnék, ha assembly-t, mert akkor annál több hw marad nekem ;) -, ÉS sajnos nem is tudok belenyúlni.

Bár ha Linux, kb. 90%, h. van valahol egy letölthető forráskódja.......

2015. júl. 21. 23:11
 15/15 A kérdező kommentje:
Ja, az OS MATE-t használ, ha arra gondolt volna valaki.....
2015. júl. 21. 23:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!