Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha fejleszto ir nekem egy...

Ha fejleszto ir nekem egy programot, akkor ugye a kod az o tulajdona marad, ez ugyanaz a kod amit a bongeszoben az oldal forrasa megtekinteskormlatunk?

Figyelt kérdés
Szoval az erdekelne hogy mitol nyilt es zart egy kod. Olvastam az elonyukrol hatranyukrol, de megsem tudom most elkepzelni, hogy ha ir nekem a fejleszto egy kodot abbol hogy lesz zart kod? Pl vm jogi nyilatkozattal higy nem lehet beleirni? Vagy elebe van vm vedelem a kodban, amibel nem lehet modositani? Es higy ez a kod az a kod amit mindenki lathat a bongeszo oldal forrasa cimen! Tehat lophatok belole otletek? Hogy lesz egy kod zart vagy nyilt?
2015. júl. 17. 12:51
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

1. A termék tulajdonának kérdését a szerződésben döntitek el.

2. Amit a böngészőben látsz, nem feltétlenül úgy van a szerveren is. Például ha egy PHP szkript generálja a HTML lapot, akkor a PHP szkriptet nem fogod látni a böngészőben.

2015. júl. 17. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

A szerződés rögzíti a jogokat és a licencet, amiben leírják, hogy kinek mit szabad, például, hogy a felhasználó kiadhatja-e a kódot egy másik programozónak továbbfejlesztésre. A kód alapértelmezetten zárt, ha nyílt, akkor nyílt licencet kell rátenni, ami arra kötelezi a terjesztőket, hogy mellékelje a forráskódot. Fontos tudni, hogy egyes nyílt forrású licencek megengedik a kód/program eladását is.

Egyes programnyelvek megengedik, hogy a szerkesztő érthetetlen kódot produkáljon, de ekkor a fejlesztő maga alatt vágja a fát, ugyanis nincs utolsó verzió, már kiadott verziókat is lehet javítani/továbbfejleszteni.

2015. júl. 17. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!