Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Aki itt, több programozási...

Aki itt, több programozási nyelvet tud, az nemkavarodik bele néha?

Figyelt kérdés

Aki tud mondjuk pl: sima c-t, PHP 5, HTML 5, MySQL, PDO, .... Az nem kavarodik bele sokszor a több nyelv tudásba?

Nemkeveritek?

Van valami módszeretek rá esetleg?

Ha valami nemjut eszetekbe, vagy kényelmesebb, nemszoktatok ti is másolni? Ahelyett hogy 0ról menne az egész végig.


Ha fura kérdés, akkor bocsi. De hátha van valaki aki érti miregondolok.

Köszönöm a válaszokat!


2015. júl. 19. 12:11
 1/10 anonim ***** válasza:
hát ez a használatának a gyakoriságától függ szerintem. Ha pl egy nyelvet sokat használsz hímg a többit ritkán, lehet hogy hirtelen úgy írnád le ahogy a gyakoriban tennéd. De szerintem ha jól tudod használni az összeset, akkor nem jellemző ez a probléma, egyszerűen elkülönülnek egymástól a fejedben. Ha valami nem jut eszembe a google a barátom :D, de én személy szerint nem nagyon szeretek komplett kódot másolni, megírom magamnak esetleg azzal a módszerrel ami nekem logikusabb. A saját logikádat mindig jobban megérted mint másét. Persze egy library-t nem fogok újraírni, de sztem érted mire gondoltam :) Remélem segítettem valamit
2015. júl. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
54%

> Nem keveritek?

Nem.


> Van valami módszeretek rá esetleg?

Ismerni kell a nyelveket, mint eszközöket: működésüket és sajátosságaikat.


> Ha valami nemjut eszetekbe, vagy kényelmesebb, nemszoktatok ti is másolni?

Dehogynem. Ha elakadunk, guglizunk. és ha már valaki megoldotta _pontosan azt_ a feladatot előttünk, ami nekünk is kell, akkor nyilván nem pötyögjük be újra. (A "pontosan azt" kérdéshez persze érteni kell, tehát nem ész nélkül másolunk.)


OFF:

A HTML, MySQL és PDO nem programozási nyelvek. Ha valaki ezeket is keveri, akkor egy lépcsőfokkal visszább kell lépni.

2015. júl. 19. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
1-2 hónap gyakorlás után majd te sem fogod összekeverni a nyelveket.
2015. júl. 19. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Néha el kell gondolkoznom, hogy ez az adott nyelvben hogy is van.
2015. júl. 19. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

1-es igen értem, köszi a választ.


Énis sokszor keverem a sima c-t meg a php-t, sajna.


Köszi mindenkinek a választ

2015. júl. 19. 13:45
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem, mivel észben tudom tartani a különbségeket. A legtöbben azért keverik mert nem ismerik eléggé.
2015. júl. 19. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én azt szoktam néha, pl: printf ("Hello World"); EZ C-ben

php ban is hasonlo ugye, print 'Hello World';

2015. júl. 19. 15:43
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Amiket felsoroltál, azok között csak a PHP és a C hasonlít kicsit egymásra, szinte lehetetlen mondjuk a C-t, a HTML-t és a MySQL-t keverni, mivel teljesen más jellegű nyelvek, teljesen más céllal.


Egyébként ha az ember használ valamit, gyakorolja, akkor nehezen keveredik bele. Ha mégis, általában nagyon hamar rájövök, hogy "hoppá, ezt ebben a nyelvben nem is így van".


A kész megoldásaimat meg olyan szinten újra szoktam használni, hogy az összetettebb dolgokat külön saját függvénykönyvtárakban gyűjtöm, és a programjaimban egyszerűen csak függvényhívásként hivatkozok rá.

2015. júl. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem. Te milyen nyelveket tudsz? (jelölönyelvet is meg programozási nyelveket is beleértve)
2015. júl. 19. 17:26
 10/10 anonim ***** válasza:

Sosem volt nekem ezzel bajom, valahogy minden nyelv azert mas.

Max akkor keveredsz tenyleg bele, ha nem nagyon ismered az adott nyelvet.


Masolni meg nem gond, ha valami nem jut eszedbe, sot van amikor 1-1 megoldas miatt sokkal jobb nezni a neten, hogy mi az adott nyelven a bevett szokas.

Lehet az adott nyelvnek van ra amugy is valami plusz parancsa es egy 10-15 soros kodot lehet 1-2 sorra redukalni, raadasul gyorsabb is lesz.



En aktivan mostanban csak 3-4 nyelvet hasznalok, de hogy pontosan eddig mennyivel dolgoztam mar nem tartom szamon.

2015. júl. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!