Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Prolog nyelv kezdetnek jó?

Prolog nyelv kezdetnek jó?

Figyelt kérdés
Sziasztok, még soha egy sort se programoztam és szeretnék elkezdeni alapvetően érdeklődésből és majd meglátom, hogy megy. Csak böngésztem a neten és rátaláltam a prolog nyelvre, amiről egyrészt azt olvastam, hogy sokban eltér a többi nyelvtől mivel ez logikai, emiatt aki nagyon jó más nyelvekben annak is szinte előről kell tanulnia, másrészt, hogy használják mesterséges intelligencia és nyelvészeti területeken. Én alapvetően nyelvésznek készülök, most leszek másodéves (nem vagyok kizárólag bölcsész, jártam ttk-ra is, tanultam matekot stb ezzel nem lesz gond) az MI meg külön nagyon érdekel, szóval megtetszett nekem ez a nyelv. A kérdésem az lenne, hogy mennyire ajánlott ezzel kezdeni, hogyan kezdjem, esetleg valami tankönyv bármi oktatóanyag elérhető - autodidakta módon szeretném tanulni? (a legjobb lenne magyar nyelvű, de középfokon értek angolul).Van köztetek olyan aki ismeri és használja a nyelvet, keresettek az ilyen programozók?

2015. júl. 21. 12:14
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

> keresettek az ilyen programozók?

Profession.hu-n EGY darab állás van, amiben szerepel a Prolog. A többi állásportálon való keresést rád bízom.


> valami tankönyv bármi oktatóanyag elérhető

Igen, elérhető tananyag, magyar is, pl. a nyelvek.inf.elte.hu-n, de Google kidob még néhányat.


Nem ismerem a nyelvet, de ha a felhasználási terület mellett a haszonszerzés (munka) is cél, akkor én nem ezzel kezdenék/foglalkoznék a helyedben. Más nyelvekkel is lehet nyelvi elemzéseket végezni és MI-t programozni.

2015. júl. 21. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm, a link nagyon hasznos. A haszonszerzés nem lényeges csak úgy vagyok vele, ha esetleg megtanulom és belejönnék az se hátrány ha lehet vele keresni, de ez csak egy side project lenne egyelőre. Ha igazából mindent lehet csinálni más nyelvekkel, akkor tulajdonképpen miért létezik, minek oktatják? Nincs valami speciális felhasználása?
2015. júl. 21. 12:37
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha most kezdesz programozni, akkor neked egy egyszerű, jól dokumentált, sok tutoriallal és leírással meg élénk közösséggel rendelkező nyelv kell, ez pedig szvsz. a Python. Bónusz: Nagyon széles körben használható.

G.

2015. júl. 21. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

>> Ha igazából mindent lehet csinálni más nyelvekkel, akkor tulajdonképpen miért létezik, minek oktatják? Nincs valami speciális felhasználása?


Az általános célú programozási nyelvek mind helyettesíthetik egymást, csak ízlés kérdése ki mit választ. A prolog a deklaratív programozás egyik nyelve, ami egyfajta megközelítés. Általában az imperatív megközelítés elterjedtebb vagy a funkcionális és az ilyenekhez több segítséget kaphatsz. A tisztán funkcionális nyelvek deklaratívnak számítanak, szerintem könyebb lenne ilyennel kezdeni (ha a deklaratív a cél).

2015. júl. 22. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Erlangot több helyre kérnek, a mesterséges intelligencia anyanyelve pedig a Lisp, aminek azonban számos nyelvjárása van.
2015. júl. 22. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Egyetértek ha MI a cél akkor valami Lisp szerűség méghozzá Clojure. Nagyon felkapott nyelv, állást is lehet vele találni (nem biztos hogy MO-n). Én kezdőként egészen biztos hogy JavaScripttel próbálkoznék. Minden másban sok olyan dolog van ami kezdőként zavaró lehet.
2015. júl. 24. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szerintem a legjobb Prolog programozási nyelv a Visual Prolog.

[link]

2021. okt. 5. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!