Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogyan kezdjek el programozást...

Hogyan kezdjek el programozást t tanulni?

Figyelt kérdés
Noooos nincs sok időm mivel sokk a munkám,érdekel ez a téma és szerintem ebből meg is lehetne élni. A mostani helyzetem olyan hogy ma is 800 ft ot kerestem,rajzolni szeretek nem kicsit nagyon de ha nem értek idegen nyelveket vagy csak kicsit nem tudok megélni vele...Pedig a doujinshi gyártás jól jövedelmező lenne. nos sulira nincs pénzem ki is csaptak már rég 20 éves vagyok hogy kezdjek neki ?...Meddig tartana ha 1 napra csak egy fél órát érek rá ?

2015. júl. 30. 17:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Napi fél órával szerintem belekezdeni sem érdemes, abból megélés nem különösen lesz.

Ráadásul itt ezerszer jobban kell angolul tudni, mint a rajzoláshoz...

Gondold át kicsit jobban mit is szeretnél.

2015. júl. 30. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Hobbinak elég lehet a fél óra naponta, de komolyabb tudáshoz ennél több kell. Ha otthon szeretnéd tanulni magadtól, akkor az angol is kelleni fog, legalább olvasás szinten.

És akkor csak az alapozásra gondoltam, utána jobban bele kell mélyedni valamilyen ágába, ha igazán jó akarsz lenni.

2015. júl. 30. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

En is eppen nemreg kezdtem el. A Coursera nevu honlapon inditottak egy bevezeto kurzust a MATLAB programozasba, eppen akkor, mikor elhataroztam magam, hogy nekiallok. Ugy voltam vele, hogy artani nem fog, es legalabb latom, hogy van-e valamennyi affinitasom hozza. Aztan majd bele lehet menni jobban, ha ugy all a helyzet. Eddig nagyon elvezem, de angoltudas kell hozza, anelkul nem igazan van eselyed. A programnyelvhez is kell, az orak(ha onlinekurzust csinalsz)/magyarazatok/segitseget nyujto forumok megertesehez is kell. Ugyhogy kezdj az angollal. Ja, es ugyan nem minden nap csinalom, de tobbet rakok bele, mint fel ora (ha atlagolnam a napok kozott, akkor is tobb lenne). Ha eddig nem volt kozod az ilyen dolgokhoz, akkor kb csak fel ora kell ahhoz, hogy raalljon az agyad arra a gondolkodasra, ami ehhez kell (Bar ez csak az en tapasztalatom, es en termeszettudomanyt tanulok egyebkent is).

Sok sikert!

2015. júl. 31. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Hát oks akkor várok vele igaz nagyon büszke lennénk ha sikerülne gamet készítenem, Persze androidra akarok szerintem az a legjobb platform .És amúgy meg Grafikai cucc menne nekem aki meg azt mondja ez nem megy 1 embernek az mézen utána a Shingeki no Kyojin fan gamenak youtubeon azt is 1 ember csinálta . Igaz kicsit se konyítok ehhez meg minden de talán ha nem szerepezek lesz itt minimum 1 vagy 2 órám is .
2015. júl. 31. 18:11
 5/13 anonim ***** válasza:
Ezzel a helyesírással nem sok jövőt jósolok.
2015. júl. 31. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 SimkoL ***** válasza:

Isten nyugtassa, szegény sógorom mondása volt: "Majd rájössz". A programozónak, ha ki lehetne fejezni, több ezer oldal lexikális tudása van, lenne melyek közt könnyen meglátja a kapcsolatot és az egymáshoz tartozás logikáját. Ehhez napi egy vagy fél óra nem elég. Vagy érzel elhivatottságot a programozás iránt és akkor tanulod világba - feltéve ha megérted - vagy hagyod a fenébe az egészet - ha nem érted akkor is.

Nekem ez csak hobbi már közel 30 éve, de az elején hobbiból is lényegesen többet tanultam mint napi fél óra és a mai napig is szánok időt az új fejlesztésekre, nyelvekre, holott már nyugdíjasként abszolút semmi szükségem nincs rá. Ennyit a hozzáállásról.

Vagy érdekel és tanulsz, csinálod vagy bele lehet sz...i az egészbe.

2015. júl. 31. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Ha szeretsz rajzolni és nem is kicsit akkor ne programozni akarj hanem szállj be valamilyen garázsprojektbe grafikusként.
2015. júl. 31. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Milyen project ? Ám sajnos itt Szerbiába nem tudom mihez kezdhetek a rajzolásommal főleg mivel kicsaptak a suliból és így mondhatom hogy lehetetlen hogy bárhova is felvegyenek ... Programozás tanulására rá tudok száni napi 1 órát ha meg elkezdem érteni szerintem lenne abból hétvégente 3 óra is . Sulit befejezhetném de a munkás suli egy másik városban van , és maga a busz napi 2000 FT lenne ennyit nem tudok kifizetni.

Segélyt nem kapok azt mondták ha elköltözök akkor adnak ,ha nincs pénzem sulira akkor házra honnan lenne ? Sehonnan ! Az eredeti célom az lenne hogy megtanulom az Angol és Japán nyelvet és megpróbálok mangát rajzolni . Igen nem írtam embert nem tudok rajzolni max karikatúrát,viszont ezeken kívül mennek a dolgok .Programozást mint mondtam azért akarom mivel játékot akarok fejleszteni,viszont hogy mennyire érteném így magamtól az kérdéses tanára meg nincs pénzem .

2015. aug. 1. 12:13
 9/13 A kérdező kommentje:

[link]

Saját rajzom vagyis a karakterem az egyik storymhoz..igen látszik egeres rajz . Devimen van még pár rajz .

2015. aug. 1. 12:16
 10/13 anonim ***** válasza:

Rajzolás szempontjából sem ártana fejlesztened magad. Ahogy a rajztanárom mondta mindig: ha kellőképpen aprólékos vagy, sok a türelmed, és rendesen odafigyelsz a rajzolásra, akkor is tudsz eredményeset alkotni, ha egyébként nem vagy egy istenadta tehetség. Magyarul: ilyet bárki tud csinálni.

Az arányok sem a legjobbak. Ha kiegyenesíted a bábu lábát és kezét, észreveszed, hogy az ujja helye a térdénél van - holott a combja közepéig kéne érjen.

És ha ez tényleg a te deviantod: a többi rajz ettől a felhasználótól egyszerű másolás. Az animékben szerepelnek ezek a szereplők, nem nagy kunszt lemásolni őket.


Pénz nélkül meg semmire sem mész. És különben is - megkérdezhetem, hogy hogyan tudod kifizetni az internetet, ha buszra sincs pénzed?

2015. aug. 1. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!