Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Visual Basic program más...

Visual Basic program más gépen nem működik? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Szóval az a helyzet, hogy próbáltam írni egy programot. Minden tök jó, működik a program, semmi hiba nincs benne. Gondoltam, hogy megmutatom egyik haveromnak, de nála nem működött a program (az ő gépén). A screenshot alapján, amit küldött, a kettő beillesztett képpel (kettő picturebox, ami kettő gombként funkcionál) és az egyéni betűtípussal (letöltöttem internetről és "feltelepítettem") volt gond, mert azok nála nem jelenítődtek meg rendesen, és mindig error-t írt ki, bár lehet, hogy ennél valami teljesen más dolog okozza a gondot, de ahogy írtam, a betűtípus már eltért a képen, mint amilyennek kéne lennie a programban illetve a pictureboxok is teljesen üresnek tűntek. Hogyan lehet úgy buildelni egy programot, hogy a betűtípus és a kettő kép rendesen működjön, ergo hozzá legyen adva a buildelt programhoz? Amikor befejezem a buildelést, a létrehozott mappában nincs se kép se betűtípus. Gondolom ez okozza a problémát, hiszen ezek nem voltak jók a képen, amit csinált és küldött. Amikor a programot írtam, számtalanszor használtam a google-t (például az egyéni betűtípusnál, és ott azt írta, hogyha a bin/debug mappába teszem, akkor nem kell extra sorokat írni), de erre nem találtam megoldást, hogy más gépen miért nem jó a program. Miután buildeltem a programot, gondoltam hátha az a gond, hogy nincs ott a setup meg a programom mellett a kép és a betűtípus, és hogy ez okozza a problémát, de még mindig rossz volt a program. Azt is próbáltam, hogy a resources-ba bele rakom a két képet és a betűtípust, de ugyanúgy nem volt jó. Igazából elindul a program, csak mikor megnyomja a "gombot", akkor error. Valami ötlet? Miért nem jó más gépen? Mivel lehetne orvosolni?

2015. aug. 8. 11:48
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha azt szeretnéd, hogy a kép megjelenjen, akkor nincs más dolgod, mint hozzácsapni a képet(eket) az exe fájlodhoz, VAGY van egy olyan lehetőség, hogy beleágyazod magába a futtatható állományba.


Hozzá kell adni a resource-hoz a képet van egy ilyen mappa a projecteden belül, ide kell behúzni), majd a kódból így tudsz rá hivatkozni: My.resource.{fájlnév}


Betűtípust ha jól tudom hasonlóan tudsz hozzáadni.


A resource mappába beteszed a ttf fájlt, majd:


Dim pfc As New PrivateFontCollection()

pfc.AddFontFile(My.resources.{filename})

label1.Font = New Font(pfc.Families(0), 16, FontStyle.Regular)

2015. aug. 8. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

A resource-ba egy későbbi próbálkozásnál beraktam a dolgokat, úgy tűnik a hivatkozást nem csináltam meg.

Mindenképpen megfogom nézni! Köszönöm a segítséget!

2015. aug. 9. 09:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!