Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szeretnék megtanulni Java-zni....

Szeretnék megtanulni Java-zni. Hol kezdjem?

Figyelt kérdés

Nulláról szeretnék önállóan elkezdeni tanulni. Tudtok ajánlani esetleg olyan oldat, könyvet, egyetemi jegyzetet, youtube videót, blogot, gyakorlatsort, bármit ami segíthet előre jutni ez ügyben?

Inkább gyakorlatias oktatói anyag érdekelne, ami feladatokon keresztül mutatja be hogy a parancsok, ciklusok hogy működnek java alatt. Más nyelveket tanultam már korábban (C++, C#), de ezt még egyáltalán nem, ezért szeretném az elejéről kezdeni.

Előre is köszönöm! :)



2015. aug. 28. 15:18
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

[link]


Bővebb leírásnak pl. az Oracle tutorial ajánlott.

2015. aug. 28. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%

C# meg a Java majdnem egykutya.


Rakd be mondjuk NetBeansbe a C# forráskódját és látni fogod hogy csak néhol-néhol problémázik... Ott pedig alkalmazod a hibamegoldó képességeidet, főleg hogy a netbeans is elfogja mondani mi a hiba.

2015. aug. 28. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
15%
Első körben nézz Star Wars filmeket, csak hogy szokd a javákat. Utána jöhet a kódolás, ha már nem izgat a folytonos "útíní".
2015. aug. 28. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
86%

"Rakd be mondjuk NetBeansbe a C# forráskódját és látni fogod hogy csak néhol-néhol problémázik... Ott pedig alkalmazod a hibamegoldó képességeidet, főleg hogy a netbeans is elfogja mondani mi a hiba."

A két nyelv valóban hasonló, de ez azért valami orbitális nagy baromság...

2015. aug. 28. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
40%

Miért baromság?


Berakja NetBeansbe, és rögtön aláhuzza a hibákat. Rákattint egyenként a hibára, és rájön hogy a legtöbbje csupán típushiba, nem Boolean hanem bool pl. Egyszerű. Aztán így gyors megtanulja.


Nem tudom minek kellene okoskodni, ha ez egy egyszerű, gyakorlati példa arra, hogy megtanulja a JAVA és a C# különbségeit.


Aztán mikor ez megvan, ráolvashat a pontosabb "szabadabb" és "kötöttebb" felhaználási szokásokra, mert ugye egyik kicsit tágabbra enged, másik picit jobban elzár, hogy mit hogy.

2015. aug. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
38%
Azt meg nem is említem, hogy a C#-t nálunk egyetemen így oktatták... JAVA-t tanultunk csak.
2015. aug. 28. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Nevezd meg az egyetemet kérlek, hadd álljon itt elrettentő példának.
2015. aug. 28. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Beraktam, miért nem megy?


int[] numbers = new int[7] { 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6 };


var numQuery =

from num in numbers

where (num % 2) == 0

select num;


foreach (int num in numQuery)

{

Console.Write("{0,1} ", num);

}

2015. aug. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

"Berakja NetBeansbe, és rögtön aláhuzza a hibákat. Rákattint egyenként a hibára, és rájön hogy a legtöbbje csupán típushiba, nem Boolean hanem bool pl. Egyszerű. Aztán így gyors megtanulja."

Lehet, hogy te még csak az első óránál tartasz programozásban, de a legtöbb program nem csak annyiból áll, hogy:

"int sum = a + b;"

Meséld már el, hogy egy LINQ, egy Property, egy öröklődés, egy paraméter referencia kezelés, egy eseménykezelés, egy delegált, az összes .Net függény jellegű hibánál vajon milyen hibát fog adni a fordító?

2015. aug. 28. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
27%

Pedig nem hülyeség ez a berakod NetBeansbe és kijavitod a hibákat... de C#-ból Javába alakitasnál vannak szivasok. Nagyon sok C# nyelvi feature van, ami nem létezik Java-ban, forditva jóval kevesebb, pálne ha mondjuk Java 6-os a kód.

Én már több libet portoltam Java-ról C#-ra (Persze nem UI cuccról van szó). Elég hamar sikerült elérni, hogy leforduljon, persze a portolás nem csak erről szól, a Javas getter-setttereket illik átiorni propertykre, JavaDoc => Xml comment, stb, stb...


De az mondjuk tényleg hülyeség lenne, hogy csak azért irjon valaki C# kódot, mert ahoz ért, és azt javitja át Java-ra :D

2015. aug. 28. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!