Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nulláról megtanulni profin...

Nulláról megtanulni profin C#-ben és Java-ban kb mennyi idő?

Figyelt kérdés
OKJ-s rendszergazdai cuccot végeztem, de azzal kb kitörölhetem. Programozás eddig nem foglalkoztatott, de látva az álláslehetőségeket elég rendesen elgondolkoztam rajta. Szóval kb mennyi idő? Vagy érdemes lenne mérnök infót elvégezni?

2015. szept. 4. 09:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
6-8 év.
2015. szept. 4. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Hosszú évek. Ha saccra kéne modnani valamit azt mondanám 10-15, de ez egyéntől függ. Nagyon sok gyakorlás kell. Nem is a C# vagy Java megtanulása a sok idő, hanem úgy által

nosságban a programozás. Nagyon sok embert ismerek, akik elvégezték a műszaki infót, de mégsem profi programozók.

2015. szept. 4. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Évek. Eladható tudás legalább 8-12 hónap, ha jó az agyad hozzá. Ha már korábban programoztál (Hello World-ön felül), akkor kevesebb.

G.

2015. szept. 4. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Akkor inkább tegyük fel úgy a kérdést, hogy mennyi idő megtanulni olyan szintre, amivel nyugodt lelkiismerettel lehet jelentkezni kezdő programozói állásra.

(Szerintem a kérdező erre gondolt és én is kíváncsi vagyok rá)

2015. szept. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
(Köszi G :) )
2015. szept. 4. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Igen arra gondoltam.


(ha igaz ez a cikk, és nem PR fogás)

[link]


Ha ez a kiscsaj meg tudta tanulni, én is meg tudnám... Csajoknak úgy is alapesetben ez nehezebben megy.


Meg a másik, hogy nem nettó 80-ból szeretnék élni.

2015. szept. 4. 10:10
 7/11 anonim ***** válasza:

8-12 hónap semmi.

Attól, hogy valaki ismeri a C#-t még nem tud programozni.

Ismerni kell az objektumorientált szemléletet, adatbázis kezelést, tervezési mintákat, adatszerkezeteket, algoritmusokat meg egy rakat egyéb dolgot a töménytelen gyakorlatról nem is beszélve.

2015. szept. 4. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Igen, át kell alakítanod az egész gondolkodásmódodat hozzá! Anélkül nem fog menni. Én ezért is hagytam egészet, nem vagyok elég kocka hozzá.


A cikk meg szerintem kamu, csak toborozzák az embereket a börzére.

2015. szept. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
az a csaj nincs több 24-25 évesnél, ide meg alaphangon 5-6 évnyi szakmai tudás és tapasztalat kell.
2015. szept. 4. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Értelmi képesség függő. Ha van legalább 115-120-as IQ-d akkor 1-2 év alatt meg tudsz tanulni programozni. Ne menj fősulira, ott csak elcseszik az idődet! Vedd meg a C#-os nagy könyvet ( [link] ), olvasd/gyakorold végig, mellette meg találj ki magadnak egyre nehezedő feladatokat (számológép, snake, 8 királynő probléma, game of life, egyenletrendszer megoldó, xml író-olvasó, sql adatbázis kezelő, térbeli testek 3D-s forgatása-mozgatása .... stb.). Úgy lehet a leghatékonyabban tanulni, ha neki állsz egy konkrét probléma megvalósításának és közben nyomozol az interneten, hogy melyik részét hogyan kell ennek megvalósítani.
2015. szept. 4. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!