Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ezt a feladatot kaptuk suliban...

Ezt a feladatot kaptuk suliban, tud segíteni vki?

Figyelt kérdés

Részben megoldottam a feladatot,de aztán megállt a tudomány.Az info tanár kitalálta,hogy írjunk egy olyan programot,hogyha egy textboxba kiadjuk ezt az utasítást,hogy "for valami = x to y do",akkor listázza ki egy valódi for utasításban megadottak értékeit. Sajnos csak minden 1 helyi értékkel működik és azt kellene megoldani,hogyha valaki ezt a parancsot adja ki, hogy


for kutyagumi=65342 to 896322, vagy ha ezt hogy

for z= 1 to 332 do

akkor is is működjön és listázza ki az értékeket egy másik szövegdobozba.Annyi kevés fogalmam van,hogy valami pozicionáló és beszúró függvényekkel lehet,hogy meg lehetne oldani,bár ebben sem vagyok biztos,de azokhoz viszont végképp nem konyítok semmit.Nem is nagyon értem ezt,hogy minek kér ilyen nehéz feladatot tőlünk.Elég makacs és goromba is ez a tanár sajnos. Sok mindent el sem mond az órán és olyan feladatokat ad fel,amihez még nekünk kell hozzátanulnunk néha.


Eddig jutottam,segítsetek kiegészíteni,mert időm az nincs sok rá,hétfőre le kellene adnom. Ha nagyon durva a feladat megoldása és a kérés,akkor hagyjátok inkább a fenébe,max kapok rá egy 2-est,vagy karót.Vitatkozni nincs kedvem és időm sincs rá. Csupán egy gyors segítséget kérek,ha nem túl nagy kérés.

Előre is köszi!


most ügy működik legalább, hogyha beírod,hogy

for u=0 to 9 do akkor kiírja az értékeket,vagy ha

for i=2 to 7 do akkor is, de sajna több helyi értékkel nem szuperál.


procedure TForm1.Button1Click(Sender: TObject);

const egyenlo='=';

{const to2='to';}

{const do2='do';}


var s,s1,s2,s3:string;

var x,y,i:integer;

var valtozo:string;


begin


x:=strtoint(memo1.text[7]);

y:=strtoint(memo1.text[12]);

valtozo:=memo1.Text[5];



s1:='to';

s:=memo1.seltext;

insert(s1,s,memo1.SelStart);


s3:='do';

s2:=memo1.seltext;

insert(s3,s2,memo1.SelStart);


if memo1.text='for '+valtozo+egyenlo+inttostr(x)+' '+s+' '+inttostr(y)+ ' '+s2 then begin

for i:=x to y do begin memo2.lines.Add(inttostr(i));


end;

end;

end;

end.



2015. szept. 12. 15:02
1 2 3 4 5 6 7
 11/63 A kérdező kommentje:

Sajnos ez nekem így még zavarosabb. Főleg nincs is ilyen syntaxis d7-ben,hogy memo1.text.split


var s:string;

var v:string;

var e:string;

var szam1:integer;

var s1:string;

var szam2:integer;

var s2:string;

var x:string;

begin

try


s:='for';

v:=edit1.text; {valami}

e:='='; {=}

// szam1:=strtoint(edit1.text); {0)

s1:='to'; {to}

// szam2:=strtoint(edit1.text); {32}

s2:='do'; {do}



if edit1.Text=s+e+inttostr(szam1)+s1+inttostr(szam2)+s2 then halt;

except

ON EACCESSVIOLATION DO

end;

end;



Ha nem vagyok tisztában azzal hogy hogyan működnek a beszúró, pozicionáló, másoló és az általad előbb említett tördelő függvények nem érek el semmit és nem tudok tovább menni.Sok minden hiányzik hozzá még a feladat megoldásához és a tudásomból, hogy egyedül megtudjam csinálni.Felőlem akár PHP-ből, C++-ből, Java-ból, MYSQL-ből, de akár GWbasicből is adhattok hozzá elméleti megoldást,akkor sem fogom tudni sem pascal-ra,sem pedig delphire lefordítani belőle a lényeget és értelmezni sem azt,ami elvezetne a megoldáshoz.Tök nulla vagyok hozzá sajnos:( a felfogóképességem sem a legjobb, értsétek meg.

2015. szept. 12. 16:57
 12/63 A kérdező kommentje:
Bárki segít megköszönném. Addig is próbálkozom,de teljesen megkavar ez a rengeteg változó is és az állandók is és maga ez az egész vegyesköret.Pár 100 Ft-ot tudok érte fizetni is, vagy fel tudok adni kis csomagot,valami ajándékot, sört, bort,csokit, anyumék nem sok zsebpénzt adnak sajna.Bankszámláról tudok utalni is csak arra nincs igényem,hogy mindjárt év elején rossz jegyekkel indítsam el a dolgokat.Nekem nagyon bonyolult ez és összetettnek tűnik a feladat.Hiányzik hozzá sok minden a tudásomból. Tudom hogy nem jó az,ha nem magamtól jövök rá a megoldásra,mert így elfogok akadni állandóan valamiben az életben is majd,de az sem biztos hogy ezen a pályán fogok maradni.Egyenlőre tetszik,de ki tudja mit hoz majd a jövő.Nővérem is össze-vissza beszél és le akar téríteni a pályáról,mert már annyian foglalkoznak az informatikával,mint égen a csillag:(
2015. szept. 12. 17:11
 13/63 anonim ***** válasza:

#9-es voltam. Ne haragudj, meg voltam gyozodve hogy masik nyelv. Delphiben SimkoL perfekt megoldast fog neked holnap szallitani, borral vagy bor nelkul is:)


Programozokra pedig meg egy joideig szukseg lesz, ez ne tantoritson el. Most jelentek meg az okosorak, a VR-cuccok, autoban Android... Ki fog ezekre fejleszteni, ki megy a fejlesztok helyere?

2015. szept. 12. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/63 SimkoL ***** válasza:
Szüretelni voltam, inkább nem akarok hülyeséget írni :)
2015. szept. 12. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/63 SimkoL ***** válasza:

*nem akarok most..

Emberes volt a pálesz :)

2015. szept. 12. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/63 anonim ***** válasza:

Atombiztos :D


http://data pont hu/get/9091823/Gyakorikerdesek.exe

2015. szept. 12. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/63 SimkoL ***** válasza:
#16: Tudod A Delphi-nek van egy olyan kiba...tt jó tulajdonsága, hogy natív kódot készít, nem ilyen szemetet amit te írtál. Kapásból Win 7 alatt 'maga' ne indul :(
2015. szept. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/63 SimkoL ***** válasza:

*nem indul a programod.

Mondom én, nem kellett volna...

2015. szept. 12. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/63 anonim ***** válasza:
Köszönöm. Próbálkozom én is folyamatosan,csak fűstől az agyam már:)
2015. szept. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/63 A kérdező kommentje:
Aranyosak vagytok köszönöm. Nekem már le is égett,nemcsak fűstől. Én sem adom fel, csak tudnám használni ezeket a beszúró függvényeket. A spacek is bekavarnak de rendesen. Hulla vok.:)
2015. szept. 12. 17:48
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!