Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Ha linux alatt gedittel írok...

Ha linux alatt gedittel írok egy perl programot, az mennyi változót tud kezelni maximum? Milliós nagyságrendű tömböket készíthetek vele?

Figyelt kérdés
Codeblock-al próbáltam hasonlót, de 1000-es nagyságrendnél nem fut tovább, vajon az ubuntu/mint alatti perl is kifagyna, ha néhány milliós variációkat előállító programot írnék? Txt fájlba bele lehet ezeket tölteni? vagy annak is van valamilyen korlátja?

2015. szept. 14. 11:27
1 2
 11/14 A kérdező kommentje:

SimkoL: Köszönöm, majd megnézem.


Utolsó: De ha az előállításnál oldod meg rögtön a keresést/szelektálást, akkor előre meg kell adni a feltételeket és ha utána valamin mégiscsak változtatnál, akkor újra kell futtatni az egészet. Bár ez ugyanolyan lassú lenne, mint ha a 40 millió lehetőségből keresel...

2015. szept. 15. 07:28
 12/14 anonim ***** válasza:
3%
A k#r\/a anyátokat pontozzátok le, b#zik.
2015. szept. 15. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 SimkoL ***** válasza:
Ha elárulnád, hogy mégis miket akarsz keresni sokat dobna a dolgon. Esetleg javasolnám a 'R' nyelv elsajátítását:)
2015. szept. 15. 07:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem világos, hogy mire kellene, de nekem úgy tűnik, hogy sokkal egyszerűbb lenne kiszámítani és legenerálni a keresésnek megfelelő sorozatokat. Amúgy tapsztalatom szerint a perl minden probléma nélkül képes kezelni százezres/milliós méretű adatstruktúrákat. De ebben az esetben biztosan nem ezt az utat választanám.


Ha mindenképpen ragaszkodsz az összes kombináció kiírásához, akkor én tabix-szel indexelt filet hoznék létre a helyedben, amiben nagyon gyorsan lehet keresni, és kiszedni adatokat.

2015. szept. 15. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!