Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Melyik programozási nyelvet...

Melyik programozási nyelvet ajánljátok emelt informatika érettségire?

Figyelt kérdés

Jövőre fogok emelt informatikából érettségizni és programozást kell tanulnom... Melyik nyelvet ajánljátok, amit meg lehet tanulni kb 1,5év alatt? Az érettségiben, általában egy programozási nyelvvel adatbázist kell írni..

A válaszokat előre is köszönöm!

[link]



2015. szept. 15. 16:54
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
27%
Már régen el kellett volna kezdeni tanulnod.
2015. szept. 15. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
83%
Bármelyiket meg lehet, a Python pl nagyon jó választás.
2015. szept. 15. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
C#
2015. szept. 15. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

"Az érettségiben, általában egy programozási nyelvvel adatbázist kell írni.."

Ez így a nyelvi és helyesírási hibától eltekintve sem igaz. Tisztázzuk: közismereti érettségire készülsz? (Azaz nem informatikai szakközépiskolai informatikai alapismeretekre.)


"Adatbázist írni" nem kell, ennek így sok értelme sincs. Programozási és adatbázis-kezelési feladat is van, egymástól függetlenül. Az előbbire a Python a legjobb választás, ha most kezdesz készülni. Másfél év elég ehhez, de nézz utána jobban, hogy milyen feladatok vannak.

2015. szept. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 SimkoL ***** válasza:
Én a helyedben 'beleszagolnék' több nyelvbe is. Bár a Python nagyon 'tömör' nem biztos, hogy neked is fekszik. C#, Free-Pascal ha beszédesebbeket akarsz.
2015. szept. 15. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:

#4 az érettségi programozás része arról szól, hogy txt-ben megadott adatot kell beolvasni és műveleteket kell végezni a baolvasott... pl: a program válassza ki az elsőt és utolsót számoljon átlagot stb... nem értek a programozáshoz, de szerintem nagyon hasonlít az adatbáziskezeléshez.

Neked kellene jobban utánajárnod a dolgoknak!

2015. szept. 15. 19:54
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
Nem, egyáltalán nem hasonlít az adatbáziskezeléshez, de azért szép, hogy ekkora a pofád.
2015. szept. 15. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
58%
Jaj, hagyjátok már :) Úgysem akar majd programozással foglalkozni, ez csak egyfajta szükséges rossz. Összekókányolja valamilyen szinten valahogy, és le is van tudva. Szerintetek ha komolyan gondolná ezt a programozás dolgot, így állna hozzá?
2015. szept. 15. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
71%
Python, vagy pascal.
2015. szept. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Általában a Pythont szokták ajánlani kezdőknek, tanulási célra. 1-2 év alatt bőven el lehet jutni egy emelt szintű érettségi megírásáig a nulláról is. Én személy szerint néhány éve Pascalban érettségiztem, bár azóta sem használtam.


Bónuszként itt egy jópofa kép a "Melyik programozási nyelv..." kezdetű kérdések megválaszolására:

[link]

2015. szept. 15. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!