Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Honnan tudom rövid idő alatt...

Honnan tudom rövid idő alatt megtanulni a java programozást?

Figyelt kérdés
Vannak C# alapok, ezeket szeretném java irányba kibővíteni. Milyen weboldalakat tudtok ajánlani ahonnan rövid idő alatt kitanulhatom az összes trükköt is? (lehet angol nyelvű is)

2015. szept. 19. 19:02
 1/7 anonim ***** válasza:

A C# már majdnem Java, csak elég sok mindent másként neveznek, például még Console.WriteLine helyett is System.out.println van.

Legyen egy jó tutorialod, legyen Javád, tegyél fel Eclipse-t, és kezdj el Javával foglalkozni.

Az eleje gyorsan meglehet, az apróbb trükkök viszont nem fognak olyan hamar menni, de bele lehet tanulni.

Egy részletes tutorial

[link]

Az alapok kevésbé részletesen (igaz, már a 8-as Javánál tartunk)

[link]

2015. szept. 19. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Köszi, túl sokat valóban nem kell hozzá tennem a C#-hoz, csak "kicserélgetni" a parancsokat.
2015. szept. 19. 20:45
 3/7 anonim ***** válasza:

Alap szinten aztán minden nyelv abból áll, hogy kicseréled a kiíratás függvényt. Cseréld ki ezt:


int[] numbers = new int[7] { 0, 1, 2, 3, 4, 5, 6 };


var numQuery =

from num in numbers

where (num % 2) == 0

select num;


foreach (int num in numQuery)

{

Console.Write("{0,1} ", num);

}

2015. szept. 19. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Húhh, vannak itt azért elég merész kijelentések...
2015. szept. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Nekem mikor a JAVA világba csöppentem elég sok minden volt szokatlan és rossz. Kezdve ezekkel hogy milyen Java verziókról beszélünk, aztán JAVA_HOME-t be kell állítani, meg vannak frameworkok amiknek szintén be kell állítani ilyen dolgokat, kb egy alkalmazást nem tudtam futtatni. Ezen túl jutva, rájöttem hogy rohadt jó dolog ez a Java. Tölts le egy eclipset, nézd meg youtube-n hogy kell bekonfigolni. Szedj le egy Maven-t vagy Gradle-t, annak is googlez utána, vagy youtube. Aztán lehet nézegetni githubos open source java-s projecteket.
2015. szept. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Hamár ELTE, a volt gyakvezetőm anyaga, szerintem jó:

[link]

2015. szept. 19. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek. Korábban eclipse-ben minecraft pluginek írásával is próbálkoztam, aztán gondoltam, nem árt, ha azt is tudom, mi mit csinál... Miután már 2 éve tanulok C#-ot a suliban + neten is sok mindennek utána néztem, gondoltam, bele vágok a java-ba.
2015. szept. 23. 17:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!