Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » BME - Mérnökinformatikus vagy...

BME - Mérnökinformatikus vagy ELTE - Programtervező informatikus? Szerintetek melyik legyen?

Figyelt kérdés

Még van egy évem hátra, mielőtt döntenem kéne, de jobb szeretném most átgondolni hogy pontosan mit is szeretnék. Eddig úgy voltam vele, hogy biztosan programtervező informatikus, de igazából a döntésemet csak a kar nevére alapoztam, és most hogy jobban utánaolvastam, rengeteg helyen azt írták róla hogy inkább a matekon van ott a hangsúly, és nem is az infón. Szeretem és értem a matekot is (valamilyen szinten), és tudom hogy a matek az infó alapja, de azért ha már infó szakra megyek, akkor nem szeretnék minden pillanatban matek felett ücsörögni, ha ez elkerülhető.


Szóval, a következő négy dolog az, ami nagyon érdekel jelenleg:

- Játékfejlesztés (tudom, mire asszociáltok ebből, de teljesen tisztában vagyok azzal, hogy ez nem abból áll hogy napi 10 órát kockulok tf2-vel és dől a pénz. Szimplán érdekel a játékfejleszés, már el is kezdtem tanulni a unity engine használatát.)

- Mobiltelefonos alkalmazások létrehozása. Már ehhez is hozzányúltam egy kicsit (legalább is androidra), és érdekesnek találtam.

- Ez egy kissé tág témakör, de az elektronikus dolgok működése, készítése mind harveres és szoftveres tekintetből is.

- Mindenféle, nem iszonytatosan bonyolult program létrehozása. Amíg nincs benne irtózatosan sok fizika, addig nekem megfelel. (Ne értsetek félre, nem utálom a fizikát, és tisztában vagyok vele hogy valamilyen szinten az is az informatika része. Ettől függetlenül, nem is a szívem csücske a tantárgy, szóval szívesen elkerülném, ha lehet.)


Szerintetek melyik szakot válasszam inkább? BME m.i. vagy ELTE p.i.? Esetleg, ha valaki a kettő közül valamelyik szakra jár(t), le tudná írni a tapasztalatait? Mi jó, mi rossz ott?


Kissé rohanva dobtam össze a kérdést, szóval bocs ha valahol esetleg nem voltam érthető.


2015. szept. 15. 16:36
 1/6 anonim ***** válasza:
67%

Igazából mindkét egyetem jó ilyen téren, tényleg csak az dönt hogy milyen irányba akarsz szakosodni. Annyit még hozzátennék hogy a BME azért nehezebb valamivel.


Csak a BMEről tudok nyilatkozni, oda járok info szakra. A matek része a természettudományos alapok megszerzésének, amiket 4 félévig fogsz tanulni (Analízis, Számításelmélet, Valószínűségszámítás), és az elején még nem lesz tiszta, hogy pl. mire fogod használni a komplex számokat, vagy az n dimenziós vektorelméletet, de hidd el később hasznos lesz. A fizika szintén alap tananyag, hiszen végül is mérnök leszel, és főleg ha játékokat akarsz fejleszteni, ott lesz majd fizika bőven. :)


Ha érdekel a hardveres rész, akkor pedig egyértelműen ez a megfelelő választás, mivel igen nagy szerepet kap majd a digitális technika (előadás, gyak és labor téren is).


Igazából a lényeg az hogy tudd mennyit vagy hajlandó áldozni, hogy elvégezd az egyetemet. Nekem első félévben talán három nap volt reggel 8tól este hétig előadásom, hihetetlen fárasztó, de ha találsz benne szenvedélyt akkor menni fog.


Egyenlőre legyen ennyi, ha érdekel még valami küldj pm.et :)

2015. szept. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
74%
Aki az ELTE-n végzett, azt fogja ajánlani, aki a BME-n, az azt.
2015. szept. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

1. válaszoló:


Köszi! Ha lesz majd kérdésem, feltétlenül küldök PMet. Most már erősen a BME-n gondolkodok.


2. válaszoló:


Valamilyen szinten igazad lehet, szóval érdekelne még egy ELTE-s véleménye is. Ettől függetlenül lehet, hogy tényleg a mérnökinformatikusság való nekem inkább, még utánaolvasgatok.

2015. szept. 15. 19:54
 4/6 anonim ***** válasza:
25%
Az, hogy hardverrel is akarsz foglalkozni az a BME mellett + pont, az, hogy nem szereted a fizikát az viszont az ELTE mellett (ott nincs fizika). Én az ELTE-t végeztem, arról tudok véleményt mondani, ha gondolod írj privátot.
2015. szept. 15. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

Szakmai szempontból teljesen lényegtelen, mind két egyetem tökéletes indulásnak, mert minden szükséges alapot megtanít. Ha olyanra lesz szükséged amit nem tanítottak annak pedig könnyedén utánanézel neten, és meg is fogod érteni.


A játékfejlesztés bizonyos részeihez, például a játékmotor íráshoz erős matek tudás a számítások végett, és erős programozói tudás (nyelvspecifikusan, ált. C++) kell az optimalizálás és a szinte tökéletes kód írásához.

2015. szept. 15. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Első vagyok :)


Még annyit hozzátennék hogy bár teljesen az alapoktól megtanítanak majd programozni, hatalmas előnnyel fogsz indulni, hogyha elkezded már most tanulni a C-t.

2015. szept. 16. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!