Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy adatbázis-kezelő program...

Egy adatbázis-kezelő program megírásához miként kéne nekifogjak?

Figyelt kérdés

Az egyetemre egy adatbázis-kezelő szoftvert kell írni, azonban csak az elméletet tudom, adatbázis kezelő szoftvert még sosem használtam.

Az első lépés gondolom kiválasztani a programozási nyelvet...én a c++-t választottam, mivel a munkában is ezt használom és az összes nyelv közül ezt tudom a legjobban.


Mire kell figyelni így az elején? A táblák struktúrák vagy inkább osztályok legyenek?


Ti, hogyan fognátok neki?


2015. okt. 14. 19:21
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:

Ez így elég komolytalannak és esélytelennek hangzik.

Biztos, hogy ez a feladat?

2015. okt. 14. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:

Csupán a felkészületlenségem miatt tűnik komolytalannak, mivel nem értem/szeretem/érdekel az adatbázis kezelés...szóval egy átmenőre gyúrok.


Miért tűnik esélytelennek? Én annyit tudok, hogy relációs adatbázist kell létrehozni és azon belül néhány parancsot (beszúrás, keresés, stb) lekódolni. Az egésznek természetesen egy grafikus kezelőfelülete is kell legyen (ami a legkisebb probléma).

2015. okt. 14. 19:44
 3/29 anonim ***** válasza:

[link]

[link]


C++ mellé tökéletes, könnyű vele GUI -t készíteni, és azok a feladatok amiket leírtál 1 függvényhívással megoldható.

2015. okt. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
56%

Mert úgy akarsz adatbázis kezelőt írni C++-ban, hogy se az adatbázisokat, se a C++-t nem ismered.

Ezért csodálkozom, hogy ennek ellenére elvárják, hogy ilyet csinálj.

2015. okt. 14. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:
A c++ az megy...csupán gondoltam, hogy van már gy jó bejáratott módja ennek az egésznek, mivel nem én vagyok az első aki ezt megvalósítja.
2015. okt. 14. 19:50
 6/29 A kérdező kommentje:
A QT-t én is ismerem, de a parancsokat én kell implementáljam.
2015. okt. 14. 19:52
 7/29 anonim ***** válasza:
Mit jelent nálad az implementálás?
2015. okt. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
91%

"A táblák struktúrák vagy inkább osztályok legyenek?"

Ilyen kérdés után erősen kétlem, hogy mennyire is megy az a C++.

De igazából érdemi kérdést még mindig nem tettél fel, hogy mit szeretnél tudni.

2015. okt. 14. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 A kérdező kommentje:

Pedig ott a kérdés...te, hogyan fognál neki?


Kifejtenéd akkor, hogy te hogyan tárolnád az adatokat? Nekem a legkézenfekvőbbnek tűnik a struktúra.


Bocsi de kicsit zavaró, hogy mindhárom válaszodban csak ítélkezel, jól jönne kicsi segítség is...nem sértésnek szántam, csak kicsit feszült vagyok a kioktatások nélkül is.

2015. okt. 14. 20:11
 10/29 anonim ***** válasza:

"A táblák struktúrák vagy inkább osztályok legyenek?"


Gondolom te is tudod, hogy ugyan az a kettő C++ -ban. De tárolhatod az adatokat tuple -ben is ha neked úgy kényelmes.

2015. okt. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!