Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy adatbázis-kezelő program...

Egy adatbázis-kezelő program megírásához miként kéne nekifogjak?

Figyelt kérdés

Az egyetemre egy adatbázis-kezelő szoftvert kell írni, azonban csak az elméletet tudom, adatbázis kezelő szoftvert még sosem használtam.

Az első lépés gondolom kiválasztani a programozási nyelvet...én a c++-t választottam, mivel a munkában is ezt használom és az összes nyelv közül ezt tudom a legjobban.


Mire kell figyelni így az elején? A táblák struktúrák vagy inkább osztályok legyenek?


Ti, hogyan fognátok neki?


2015. okt. 14. 19:21
1 2 3
 21/29 anonim ***** válasza:

The members and base classes of a struct are public by default, while in class, they default to private. Note: you should make your base classes explicitly public, private, or protected, rather than relying on the defaults.


struct and class are otherwise functionally equivalent.

2015. okt. 15. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/29 anonim ***** válasza:

# 21/21 Időpont tegnap 22:33


"otherwise"


Mellesleg nem értem, hogy kijelented, hogy a struct és class valamiben eltér, majd bizonygatod, hogy ugyanaz. Ha valamiben eltér, az már nem ugyanaz. Az pedig pont elég különbség struct és class között, hogy ne mondjuk róluk azt, hogy ugyanazok.


Kérdező: Én ugyanazt tudom mondani mint a többiek, ha tetszik, ha nem. Adatbázis-kezelő szoftver az a diplomamunka kategória, mire odáig eljutsz, ilyesminek nem kéne kérdésnek lennie.

A nulláról az életben nem fogod megírni egymagad, az adatszinkronizációs rész nem gyenge (tranzakcióbiztosítás)...


Ha pedig nem a nulláról kell, hanem egy adatbázis-kezelő klienst, mondjuk egy PL/SQL "nyelvű" Oracle adatbázishoz, akkor kérdezd azt.

2015. okt. 16. 00:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/29 anonim ***** válasza:

Van két kocsid, csak más színű. Nézd már, két ugyan olyan kocsija van. Erre te: Hülye vagy, nem látod, hogy más színű?


Ugyan ez elmondható a struct és classról is, ugyan olyan, csak más az alap láthatósága. Éppen ezért csak C kódokkal való kompatibilitás miatt maradt a C++ nyelv része mint sok más minden.

2015. okt. 16. 00:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/29 anonim ***** válasza:

# 23/23 Időpont ma 00:45


Csezdmeg template metaprogramozással keresem a kenyerem, tudom jól, hogy mi a különbség Struct meg Class között. A más színű autó pedig nem ugyanolyan. Ennyi erővel a forgalmiban sem lenne benne a szín, hiszen nem számít, ugyanolyan az összes...

Rossz a szóhasználat, ennyi.

99,sokkilenc százalékban ugyanaz a Struct meg a Class, de valamiben, ami számít (hiszen a default láthatóság jelentős különbség) nem. Innentől kezdve ne használjuk rá az ugyanolyan szót.

2015. okt. 16. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/29 A kérdező kommentje:

A kocsis példa másképp, ha igazságosan szemléltetni akarjuk, hogy nem lehet egyenlőséget tenni a struct és a class közé:

"A tegnap láttam egy piros autót. Né ott parkol egy kék autó, ez biztosan ugyan az."

2015. okt. 17. 00:27
 26/29 anonim ***** válasza:
Átfestették :D
2015. okt. 17. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/29 A kérdező kommentje:

Csakhogy az orrotok alá dörgöljem: MEGCSINÁLTAM!!.

Tudok táblákat létrehozni (mitöbb párhuzamosan több adatbázisom is lehet, sok táblával), a táblákba pedig lehet beszúrni illetve keresni meg törölni rekordokat. Ami igaz, hogy a táblák közötti relációk megadásának a lehetősége nincsen meg.


És a "nagy hozzáértőknek" akik két szóval nem tudtak segíteni üzenem, hogy a feltett kérdésre lehet normális választ is adni (természetesen ha nem az a szándékod, hogy lenézd a kérdezőt és fényezd magad) pl, hogy mire kell figyelni, melyik a nehezebb része, példák az oracle-ből vagy mysqlből, stb.

2015. dec. 20. 00:08
 28/29 anonim ***** válasza:

# 27/27 Időpont ma 00:08


"Ami igaz, hogy a táblák közötti relációk megadásának a lehetősége nincsen meg."


Tehát nem csináltad meg. :-) Najó, de rendes vagyok, léteznek nem relációs adatbázisok is, biztos olyat írtál.


Több felhasználós egyidejű írás-olvasás megy? Tranzakciókezelés? Ezek nélkül egyelőre ez semmi, ez akár lehet egy egyszerű .csv-be írogatás is...

2015. dec. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/29 anonim ***** válasza:
A kódot nem publikálod, abba még biztos belekötnének !? :D
2015. dec. 20. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!