Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Egy adatbázis-kezelő program...

Egy adatbázis-kezelő program megírásához miként kéne nekifogjak?

Figyelt kérdés

Az egyetemre egy adatbázis-kezelő szoftvert kell írni, azonban csak az elméletet tudom, adatbázis kezelő szoftvert még sosem használtam.

Az első lépés gondolom kiválasztani a programozási nyelvet...én a c++-t választottam, mivel a munkában is ezt használom és az összes nyelv közül ezt tudom a legjobban.


Mire kell figyelni így az elején? A táblák struktúrák vagy inkább osztályok legyenek?


Ti, hogyan fognátok neki?


2015. okt. 14. 19:21
1 2 3
 11/29 anonim ***** válasza:

Az, hogy hogyan fognék neki, az nem egy valódi kérdés, mert erről könyvek szólnak, nem pár soros kommentek.

Az, hogy struct vagy class az C++ az kb oly mindegy, minimális különbség van a kettő között, az meg, hogy objektumorientált szemlélettel fogsz bele az elég egyértelmű.

Az, hogy adatbázis kezelőt szoftvert kell írni, az meg nem leírás. Hogy kell működnie?

SQL szerű nyelvezettel (SELECT, FROM, WHERE) kell működnie?

Vagy a grafikus felület, hogy néz ki? Mit lehet manipulálni?

Újra kérdezem: biztos ez a feladat, hogy írj meg egy adatbázis kezelő szoftvert?

Nem inkább egy olyan grafikus szoftver kell írni, ami SQL adatbázist használ az adatok eltárolására?

2015. okt. 14. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/29 A kérdező kommentje:

Egyáltalán nem ugyanaz a kettő...csupán hasonlóak. Még az unionokkal sem teheted egyenlővé őket, de ez a része nem is fontos.



Egy kezdetleges adatbázis-kezelő szoftvert kell létrehozni amibe IGEN, néhány parancsot kell beépíteni (többek között a SELECT-et is). Nem gond ha nem írod le, ajánljál egy könyvet...az is segítség. Szerinted ha lenne egy kiinduló pontom itt vesztegetném az időt?

2015. okt. 14. 20:47
 13/29 anonim ***** válasza:
59%
C++ nyelvben csak annyi különbség van a struct és a class között, hogy más a default láthatóság...
2015. okt. 14. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/29 anonim ***** válasza:

Mégis, hogy a fenébe értenél te a C++ -hoz és használnád a munkádhoz ha nem vagy tisztában vele, hogy a struct és a class közti különbség csupán az alap láthatóság (objektum és öröklődés szinten)?


Legalább olvasnál utána biztos forrásból ha leírják neked, hogy ugyan az, ahelyett, hogy ellenkezel vele.

2015. okt. 14. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/29 anonim ***** válasza:

"Még az unionokkal sem teheted egyenlővé őket, de ez a része nem is fontos."

🙏


Szerintem is félreértetted.

Sejtésem, hogy vagy a PTE-re jársz, vagy esetleg Veszprémbe.

Az adatbáziskezelő program csak egy hasonlat a feladat megnevezésére. Igazából abból, amit eddig tanultál, szeretnének veled tesztkép összerakatni pár metódust arra, hogy hogyan tárolsz el adatokat úgy, hogy aztán keresni tudsz köztük, listázni őket, meg a közepéből törölni úgy, hogy az utána levő elemeket visszamozgatod egyel. Ennyi köze lenne csupán egy ideáli HF-nek elsőévesek között az adatbázisokhoz : Lássák, mennyire tudsz önerőből megkreálni egy nagyon alap memóriakezelést.


És ismét csak sejtés szintjén : A GUI-t nem inkább Te akarod a kihívás miatt, minthogy az valóban kötelező lenne??

2015. okt. 14. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/29 A kérdező kommentje:

Szerintem inkább felejtsétek el ezt a kérdést mivel egyikőtök sem válaszolt a feltett kérdésre. Én szívesen veszem az építő jellegű kritikát de ti semmi használhatót nem mondtatok. Az élő fába is belekötöttetek, amit csak lehetett lehurrogtatok, de a Qt-s válaszolón kívűl egyikőtök sem próbált meg válaszolni a kérdésre. Nem is értem, ha nem értetek hozzá (főleg az adatbázisos feléhez) akkor minek válaszoltok? Azt hiszitek, hogy az segítség ha elmondjátok, hogy léteznek könyvek ebben a témában ( mert gondoltam, hogy valaki most fel fog találni nekem valami okosat) de egy áldott címet nem adtok? Gondoljátok, hogy ha a c++ tudásomba beleköttök azt fogom hinni, hogy hűű de okosak vagytok? Okoskodásból jeles, de próbálkozzatok meg a filozófiával...talán.


Egyszerűen adott egy feladat és meg kell oldani...ha nem tudtok nekifogni akkor tovább lehet mennni, mivel nem a ti problémátok. Megtöltitek offal az egész kérdést és elűzitek a segítőkész válaszolókat. Menjetek és használjátok a struktúrát osztály helyett...mit érdekel engem. Négy kérdés közül pont a leglényegtelenebbe kötöttetek bele.


Amúgy kaptam választ a kérdéseimre és nem csak süketelést meg mellébeszélést, mint tőletek. Aki tudta, hogy miről van szó egyből tudott segíteni, mivel ez egy eléggé kibelezett téma. Van akinek nem az a fontos, hogy okosnak tűnjön, hanem segít is.

2015. okt. 15. 21:23
 17/29 anonim ***** válasza:

Befejezted a hisztit?

Ez egy kitalált téma persze, de nem lehet pár soros kommentben leírni, ha tetszik ha nem, igazából nem is értem minek tetted fel a kérdést egyáltalán.

Könyvcímeket meg neked is pont addig tart kiguglizni, mint nekünk.

2015. okt. 15. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/29 A kérdező kommentje:

Nem kértem, hogy leírd az egészet csupán annyit, hogy hogyan fognál neki vagy ha már csináltál ilyet akkor egy pár jó tanácsot. Ha pedig azt mondod, hogy vannak könyvek akkor feltételezem, hogy ismersz is legalább egyet...jah, hogy azt is csak okoskodásból írtad...az úgy más.


U.I.

Nevezheted hisztinek de még mindig nem adtál használható választ a kérdésre. A 17-ik választ adod és még most is benne van a válaszodban, hogy "igazából nem is értem", de még mindig te állsz az erdő felöl. Bocs, illetlenség ilyet mondani de retardált vagy. Egyszerűen nem tudsz válaszolni, ami nem is szégyen. Hadd, hogy válaszoljon olyan aki tud.


Hangsúlyozom, hogy NEM kötelező válaszolni, csakis ha akarsz és tudsz is. Ha lusta vagy még egy könyvet is belinkelni akkor csak menj tovább.

2015. okt. 15. 21:56
 19/29 anonim ***** válasza:
Még jó, hogy belekötnek a tudásodba ha magabiztosan állítod, hogy a struct és class nem ugyan az C++ -ban, mégis mit vártál, helyeslik a helytelen meglátásod!?
2015. okt. 15. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/29 A kérdező kommentje:

nem...inkább arra hogy válaszolnak a másik három kérdésemre...amiből az egyik a főcímben van.


Amíg egy kis különbség is van a kettő között nem mondhatod, hogy ugyan az a kettő...

2015. okt. 15. 22:02
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!