Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tudnátok ötleteket adni?...

Tudnátok ötleteket adni? (Pascal, stringek)

Figyelt kérdés
Adott egy string. Állapitsuk meg, hogy hány olyan szava van, ami csak magánhangzókból áll, aztán azokat a szavakat, amik szimmetrikusak. Az én ötletem az volt, hogy egy tömbbe elmentem a szavakat, aztán egyenként megnézem őket, de ez nem tűnik jövedelmezőnek, sőt, nem is tudom megoldani. Előre is köszi az ötletekért!

2015. okt. 20. 16:09
 1/4 anonim ***** válasza:

Szét lehet bontani tömbre, de nem feltétlenül szükséges, végig lehet menni egyszerre az egész stringen is.

Gondolom nem valódi szavakról van szó, mert abból nem nagyon van csak magánhangzókból álló, tehát kérdés, hogy mi számít külön szónak? Amit szóköz határol? Mi a helyzet az írásjelekkel?

A csak magánhangzó az egy lineáris keresés, ha találsz mássalhangzót szóköz előtt, akkor nem csak magánhangzóból áll.

A szimmetrikussághoz pedig vermet használnék, bele pakolsz minden betűt sorban, ha ugyanolyan jön, mint ami a tetején van, akkor kiveszed. Ha szóköznél üres a verem, akkor szimmetrikus volt a szó.

De egyébként ezekben pont az a feladat, hogy ezekre az algoritmusokra magadtól rájöjj.

2015. okt. 20. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Vermeket még nem tanultuk. Szónak meg az számit, amit egy szóköz határol. Szóval menjek végig a stringen, és ha egy szóköz után mássalhangzó van, akkor menjek tovább. Azt hiszem ez menni fog. A másik még mindig kérdéses. :D
2015. okt. 20. 16:43
 3/4 SimkoL ***** válasza:

A szimmetrikusban segítek egy picit:


program Project1;


function szim(s: string): boolean;

var i: byte;

begin

szim := True;

for i := 1 to Length(s) div 2 do if s[i] <> s[Length(s) - i + 1] then szim := False;

end;


begin

WriteLn(szim('kerek'));

WriteLn(szim('semmi'));

ReadLn;

end.

2015. okt. 20. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Pont jó, mert a másik sikerült. Köszi mindkettőtöknek. :)
2015. okt. 20. 17:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!