Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Honnan tanuljak meg programozni?

Honnan tanuljak meg programozni?

Figyelt kérdés
Interneten keresztül szeretném. Tudnátok linkelni oktatóanyagokat, vagy szövegeket, példákkal, ábrákkal stb? Angol nyelvű is jöhet! C++ legyen, csak ezt szeretném használni majd. Mindegy hogy kezdőknek/haladóknak/profiknak szól, majd sorbarakom őket.
2015. okt. 28. 19:34
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
2015. okt. 28. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én mégis inkább azt javasolnám, hogy C++ helyett Javával kezdj. Ugyanúgy C alapú nyelv, de jóval egyszerűbb, így hamarabb lesz sikerélményed benne. Utána pedig sokkal könnyebb lesz a C++, ha már egy hasonló nyelvet tudsz (mint az emberi nyelveknél).
2015. okt. 28. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Én inkább a C# ajánlanám, nagyon logikus felépítésű és modern nyelv, könnyű.
2015. okt. 28. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Én pont most szenvedek a Java-ról C++ra átálni. 3 évig Java-ztam, és mit ne mondjak...


Vannak olyan dolgok, ami Java-ban nincs. Plusz ott vannak a package megkötések, amik szintúgy nincs C++ban, ami zavaró. Szóval leültem egy könyvel a székbe egy kávé társaságában és olvassunk.


Persze fordítva sincs másképp. C++os meg a friend, const method-okat hiányolná meg társait.


Szóval mehet az a C++.

2015. okt. 28. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

#3-ik


Nem gondoltál rá, hogy nem pont Windows-t használ a kérdező? Mondjuk Linux-ot. Azon, hogy C#-oznál közvetlenül? Kb. sehogy.


Kedves kérdező szerintem nem véletlenül választotta a C++ ot.

2015. okt. 28. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Uh, kösz a válaszokat! Win em van, de azt hittem a C(kettőskereszt) részhalmaza a C++ nak tehát ugyanaz a nyelv csak a C++ nak nagyobb a szótára ha fogalmazhatok így. Jöhetnének még linkek! :3. Java-t próbáltam, de mindenki a C++t ajánlotta. Visual Studioval dolgozok amúgy.
2015. okt. 28. 20:16
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

Én pedig nem értem miért van mindenki oda a C++-ért. Csak nevetni tudok azokon a programozókon akik alacsony szintű nyelveket választanak magas szintű problémák megoldásához csak azért mert az a menő vagy az a divat. Első nyelvként vagy érettségi megoldásához pedig még szörnyűbb. Van olyan helyzet ami kimondottan megköveteli a használatát, de ezek a helyzeten nagyon távol állnak a kezdő programozóktól, de még a haladóktól is.


> csak ezt szeretném használni majd


Ehem hát pont erről beszélek. Problémához válaszd a nyelvet, ne fordítva. Gondold át.


De ha C++ akkor én ezt ajánlom:

[link]


Ezen az oldalon később minden más infót is megtalálsz a nyelvel kapcsolatban, érdemes ismerni.

2015. okt. 28. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Akkor majd még átgondolom, hogy melyikkel foglalkozzak, bár még kezdő vagyok (hello world, 3 alma - 2 alma = 1 alma...). Csak így kezdőként gondoltam, hogy egyszerűbb lenne legalább először csak egy nyelvvel foglalkozni. A C++-t meg logikusnak mondták.
2015. okt. 28. 20:43
 9/9 anonim ***** válasza:

#7-esnek válaszolok


Azért kérlek, mert lehet natívan írni, továbbá operációs rendszer szerint optimalizálni, mivel az adott fordító megmondja, milyen rendszeren van jelenleg, és úgy szerkeszti össze a forráskódot és fordítja le.

Továbbá bináris kód a végtermék, amit ugyebár közvetlenül a CPU hajt végre.

Így: iOS, Andorid, Windows, Linux-on és képes "relatív ugyanaz" futni


- Java ugyebár platformfüggetlen, de oprendszer szerint optimalizálni nem tudsz, mivel a JRE van bízva ez, ami ugyebár nem a fejlesztő hatásköre.

Így: Amire van JRE azon képes futni


- C# az csak Microsoft rendszereken üzemel, így az kiesik a platformfüggetlen témakörből.

Így: Ahol Windows van, csak is ott.


Megj: A PC/PS/XBOX játékokat mai napig C++ban írják főleg a fentiek miatt.

2015. okt. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!