Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Webprogramozás vagy asztali...

Webprogramozás vagy asztali programok készítése?

Figyelt kérdés
Mindkét területen vannak alapjaim, csak felmerült bennem az a kérdés, hogy melyik terület a keresettebb, melyik területen van szükség több programozóra?

2015. okt. 29. 16:18
 1/3 Német_Tibor ***** válasza:
A kérdés jó. De ha jó szakember leszel, akkor mindkettővel el tudsz majd helyezkedni.
2015. okt. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Lassan asztali programokból se nagyon lesz olyan, ami nincs rácuppanva a netre. Én a webre szavazok, szerintem sokkal izgalmasabb, bár lehet, hogy elfogult vagyok. Egyébként jóval több webes állást hirdetnek, ráadásul az asztali programok esetében eléggé platformfüggő vagy, az meg szerintem nem jó móka.

Én szeretem, ha el tudom végezni a munkámat egy Macen, Linux-os vagy adott esetben Windows-os gépen is és a nekem legkényelmesebb platformot választhatom a mindennapi munkavégzésemhez is.

2015. okt. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Asztali program még jól működhet, ha hálózati aplikációról van szó. Azt utána össze tudod elvileg kötni akármivel, ha tudod kezelni a nyers adatokat, csak megfelelően kell tudni konvertálni a két külön világban. Példának okáért én 5 éve csak a C# nyelvet tanulom, ezen belül amire építem a tudásom nagy részét az a játékfejlesztés (MonoGame framework-el), meg a hálózati programozás. Na most ha web socketet használsz, akkor össze tudod kötni az asztali C#-ban megírt szerver programot egy weboldalba ágyazott JavaScript alapú klienssel (utóbbival az a bajom, hogy eléggé macerás azt a kapcsolódási "handshake"-t felépíteni manuálisan a két programnyelv között). Tehát én azt mondom ha már rá vagyok kényszerülve, hogy váltanom kell teljesen alternatívára C#-ról, azért a szerver program részt mindenképpen a megszokott világomban szeretném megalapozni, mivel sok esetben egy klienst nem is igazán érdekel, hogy mi meg hogyan szolgáltatja felé az infót, legyen ez egyszerűen weboldal, vagy pedig egy online hálózatba kötött böngészős játék. Szóval röviden bizonyos értelemben az asztali program is hasznos lehet. Hogy kikre van szükség jobban, azt sajnos nem tudom, mivel két oldalról lehet megközelíteni a dolgot. Az egyik nézőpont, hogy mire van nagyobb igény (nyilván webes tartalmakra, ezért ehhez többen is értenek), a másik meg az, hogy mit csinálnak kevesebben, és az esetlegesen ebből adódó hiány egyes helyeken, ahol kell a tuti biztos helyi beépített aplikáció.
2015. okt. 31. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!