Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » JAVA vagy C elsajátítása...

JAVA vagy C elsajátítása egyszerűbb rövid időn belül?

Figyelt kérdés

Régebben (évekkel ezelőtt) jártasabb voltam PHP-ben, de az kikopott, nem foglalkoztam vele.


Most az érettségi miatt vált aktuálissá, s bár gondoltam rá, hogy 7 hónap szűkös a tanulásra szinte a nulláról, de ez így alakult.


Tehát C-t vagy Javát érdemes tanulnom, amivel rövid időn belül sikerülne egy emelt érettségi feladatot megcsinálnom? Az ismeretségi körömben megoszlanak a vélemények ezt illetően. Pythont inkább hanyagolnám.


Ha a válaszok túlnyomó része szerint felesleges és lehetetlen ennyi idő alatt, akkor inkább matekból teszek emeltet.



2015. nov. 12. 18:39
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
A kettő közül a Java az egyszerűbb.
2015. nov. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

Hát ha kevés az időd, akkor toronymagasan a Python a legjobb választás, ahogy itt írták is előttem néhányan. Nem írtad, mi a kifogásod ellene, érettségire tökéletes, és könnyen tanulható. Kis túlzással egy képernyőnyi programkód elég. (Na jó, lehet, hogy kettő lesz, ha szószátyár vagy,)


Azzal viszont nem értek egyet, hogy a kettő közül a Java annyival könnyebb lenne. A Sima C egy alacsony szintű, procedurális nyelv, és közelebb áll egy kezdőnek a gondolkodásához. Viszont meg kell ismerkedni benne a mutatókkal, amik magas absztrakciós szintet képviselnek, és nem mindenki szereti őket, de ha jó vagy matekból, akkor talán nem olyan nehéz megérteni. Fogsz egy Kerningen-Ritchie-féle ezeréves alapkönyvet, és mire elolvastad és megcsináltad a fejezetek végén a gyakorlatokat, már mehetsz is érettségizni.


A Javában nincsenek mutatók, de helyből objektumorientáltan kell hozzáfogni, ami egy másik absztrakció. Az objektumorientált programozást semmiképp nem kerülheted el, ha infóra akarsz menni, az érettségire viszont egyáltalán nem kell, egyszerűen nem lehet kihasználni az előnyeit azoknál a feladatoknál.


A legfontosabb alapelv pedig, hogy válaszd azt, amelyikhez a legkönnyebben kapsz segítséget a környezetedben.


Szerintem egyáltalán nem érdemes összekeverni az érettségire készülést a professzionális programozás tanulásával, egészen más a cél és a követelmény.

2015. nov. 13. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Azt még hozzáteszem, hogy sem a C, sem a Java nem tartozik a tipikusan választott programnyelvek közé az érettségin, de ez nem kell, hogy befolyásoljon, mert nem a nyelvek alkalmasságát jelzi, hanem a tanárok orientációját. (#12)
2015. nov. 13. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Még valamire felhívom a figyelmedet: a nyelv választásával együtt egyben programozási környezetet is választasz, ami szintén befolyásoló lehet. Windowson ez eléggé kötött, Linuxon kicsit rugalmasabb. Érdemes mindenképpen tanulmányozni a szoftverlistát a döntés előtt. (#12)


[link]

2015. nov. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 A kérdező kommentje:

Na, a válaszok itt is nagyon megoszlanak, de erre számítottam. Nagyjából azonos arányban kaptam mindkettő mellett voksot.


A Pythonos javaslatok is felbukkantak, elég szép számmal. Különösebb kifogásom nem volna a Python ellen, de az érettségin túl nem látom sok értelmét megtanulni. Most már azért meg fogok ismerkedni vele legalább a viszonyítási alap kedvéért.


Végső soron, egyébként inkább webprogramozás- és számítógépes grafika felé húzok. Bár mostanság úgy látom, a webprogramozás önmagában kevés lenne kitűzött célnak.


Mindemellett az SQL-t is még meg kell tanulnom, mert az Access felületén nehezebbnek találtam használható eredményt produkálni, mintha SQL-ben oldottam volna meg a feladatokat. De az eltörpül a C/Python/Java-tanulás mellett.


Köszönöm szépen a válaszokat.

2015. nov. 13. 10:13
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!