Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Hogy kezdjek neki a programozá...

Hogy kezdjek neki a programozás megtanulásához?

Figyelt kérdés
Nagyon szeretnék megtanulni programozni meg program nyelveket elsajátítani, de teljesen kezdő vagyok. Milyen program szükséges hozzá, mivel lehet programozni? Gyorsan tanulok és nyitott vagyok.

2015. nov. 14. 17:06
 1/2 anonim ***** válasza:

Én fognám Reiter István C# jegyzetét (ingyen letölthető a neten) és végignyalnám egy jó Juhász István Programozás 1 és Programozás 2 jegyzet mellett (csak hogy az alapfogalmak is a helyükön legyenek). Aztán ha érdekel a webes világ, akkor átnyálazhatod Regius Kornél ASP.NET MVC-s könyvét, amelyet szintén ingyér' beszerezhetsz a neten. Így a C# nyelvben szerzett tapasztalataidat a webes világban is hasznosíthatod. Ha már az alapok mennek, érdemes nézelődni először sima SQL, majd Transact-SQL irányban is egy jó kis Entity Framework-kel párosítva. Erről meg találsz videókat a Microsoft Virtual Academy oldalán, szintén teljesen ingyen.


Ja! Barátkozz meg a gondolattal, hogy van kereső (Google, Bing, ...) is a világban. Ezt a kérdést már fél millió alkalommal megválaszolták. Mellesleg programozóként úgyis tudnod kell keresni.

2015. nov. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ez a kérdés hetente 3x biztos hogy felbukkan csak ezen az oldalon. A programozáshoz és a programozás megtanulásához elengedhetetlen a keresők használata. Nézz utána, olvasd el az eddig válaszokat és ha van konkrét kérdésed amire nem találod meg a számodra megfelelő választ, akkor tedd fel a kérdést.


www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=megtanulni+programozni

www.gyakorikerdesek.hu/kereses.php?keres=elkezdeni+programozni


Ezt még gyakran be szokták linkelni itt:

[link]

2015. nov. 14. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!