Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » C++ mellé milyen nyelvet...

C++ mellé milyen nyelvet ajánlanátok? (C#/Java)

Figyelt kérdés

Jelenleg C++ ban programozom saját megitélésem szerint szerint kezdő-haladó szinten vagyok bár lehet hogy túlértékelem a tudásom de a haladónál tovább nem is nagyon szeretnék menni mert ha a programozást szeretném a szakmámnak akkor majd egyetemen megtanulom mélyebben (szigorúan konzol aplikációkat irok).De jelenleg úgy vagyok a programozással hogy suliban programozunk nagyon nagyon kezdő alap szinten én meg itthon hobbiként.Elektrotechnikai suliba járok de amolyan informatika orientált irányzatán.Szeretnék a C++ mellé tanulni egy új nyelvet.C++ al kezdtem tanulni a programozást és megszerettem mivel elég "hardverközeli" és nem annyira leiró nyelv és nagyon támogatott pl.: ha valami kell akkor Google-ben első két találat Stack Overflow és Microsoft MSDN. És lényeges az MSDN mert windows párti vagyok.Próbáltam már a Linuxot de nem jött be.De a legfontosabb amiért új nyelv után nézek az a grafika.Valamiért a C++ ról nem a grafika az első dolog ami az ember eszébe jut. (Igen tudom hogy az alap engine-ek meg hasonlók C++ -t használnak de én most a felhasználói GUI-ra gondlok) és nem is társitják vele.Jó példa erre hogy az újabb VS-ókból már ki is hagyják a C++ -os form lehetőséget.Igen tudom ki lehet kerülni de nem szeretnék különcködni.Tehát C# mellett szól hogy támogatott (microsoft platformon).Ám itt jön a bökkenő.Szerenék android-ra fejleszteni.És köztudottan az Android jó barátja a Java nyelv-nek és bár vannak alternativák más nyelvek használatára de úgy érzem az nem az igazi.Android fronton eddig Android Studio-t nézegettem.Próbáltam is vele eljátszani de eddig egyátalán nem babráltam grafikával úgyhogy az alap Hello World átirásánál nagyon nem is jutottam tovább.

Valamelyik nyelv többet nyújt a másiknál a kritériumok figyelembe vételénél? Válasszak utat a Windows(C#) és az Android(Java) közt? Vagy esetleg (jelenleg) le fedhetem a két platformot egy nyelv el?

Mi a véleményetek?



2015. nov. 16. 21:16
 1/5 anonim ***** válasza:
66%

"Próbáltam már a Linuxot de nem jött be."


- Linuxot egy programozónak feltétlenül kell tudnia kezelni, míg ha nem is abban dolgozik.

- Sok Windows párti van igaz, de a szerverek 99%-a Linux.

- Console alkalmazásokat az alap júzerek nem használnak, inkább szerveroldalon szokott menni, ami könnyen elérhető pl. ssh-val.


Andorid is Linux alapú. Ugyanúgy lehet benne matatni terminállal és linux parancsokkal, mint egy alap asztali vagy szerver linux esetén. Persze más a shellje, így nem minden parancsot eszik meg, de sokat elfogad.

(Hoppá +1 Linuxnak)


Mellesleg. Hallottál már a Natív programozásról? Ha nem nézz utána.


Ha! Windows alkalmazásokat akarsz írni, akkor triviális, hogy C#. Androidra meg persze Java az alap VAGY valami alternatíva, mert van.

2015. nov. 16. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen pontosan ez az ami a linux felé húz! Elején még megvetettem a Linux-okat a konzolos meg a tipikus linux-os környezet miatt de ebben a suliévben lett egy új óránk ahol hálózatokról tanulunk és mikor konzolból konfiguráltuk a switch-eket stb elégé megtetszett. Annyira nem hogy átváltsak rá de már el tudom fogadni.Ám ahogy irod a legtöbb szerver linux-os, szuperszámitógépekben linux van,RaspberryPi és társai mind ARM architektúrájúak tehát linux.Lassan de biztosan kezdi a linux átvenni az uralmat a Microsoft felett.Bár ez még operációs rendszer szinten nem látszik de általánosságban annál inkább.
2015. nov. 16. 21:58
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha csak azért tanulnál meg C#-ban programozni mert össze lehet kattintgatni a GUI-t akkor én azt mondom hogy töltsd le a Qt Creator IDE-t és ott ugyan olyan könnyedén össze lehet kattintgatni GUI-t, csak C++-ra. Legalább nem leszel behatárolva a Windowsra és minden platformon működni fog.


Android meg egy teljesen más kérdés. Ha szeretnél Androidra fejleszteni tanulj Java-t vagy Python-t. Mellesleg ez utóbbiakkal is lehet GUI-t csinálni Windowsra különösebb probléma nélkül. GUI szerkesztő van Java-ra is és Python-ra is.

2015. nov. 16. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nos azthiszem az andoid-ot fogm előnyben részesiteni a Java-val mivel ahogy elnézem Windows-os egyszerű ablakos aplikációkra sok egszerű alternativa van.Köszönöm a válaszokat!
2015. nov. 16. 22:31
 5/5 anonim ***** válasza:

C++-szal nyugodtan lehet androidra is fejleszteni (mi is abban dolgozunk), azért nem kell külön nyelvet megtanulni.


A grafika meg... ha valami komoly dolgot akarsz csinálni, akkor úgyis OpenGL-ben fogsz dolgozni, nem pedig form-okkal szenvedni.

2015. nov. 17. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!