Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem indul a lefordított...

Miért nem indul a lefordított C++ program?

Figyelt kérdés

Letöltöttem, telepítettem a MinGW-t, Path-ba beleraktam a bin mappának az elérési útvonalát, írtam egy alap HelloWorld programot.

Sikeresen lefordítottam ezzel a paranccsal, minden gond nélkül: g++ file.cpp


Ekkor mellette létrehozott egy a.EXE nevű fájlt, amit nem tudok futtatni...

Ha rákattintok mappanézetben, akkor az egész mappa "lefagy", ha pedig CMD-ben indítanám el, akkor fölül a címsorban azt írja ki, hogy az a.exe fut, és csak villog a kurzor, de nem történik semmi.


Kipróbáltam már CodeBlocks -ban is, az alap HelloWorld programot próbálom futtatni, minden sikeres, és amikor megjelenik a fekete konzol ablak, akkor ott is csak villog a kurzor, és nem történik semmi (tehát az is ki van zárva, hogy a kód lenne rossz, mert a gyári alap HelloWorld programot próbáltam futtatni).


Van valakinek ötlete, hogy miért nem megy a futtatás?


2015. nov. 20. 16:21
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

kb 10 perce nyomogatom a Rebuild -et és a Run-t, és véletlenül amikor olyan kedve volt, egyszer már kiírta azt, hogy HelloWorld, de csak egyszer...


Van valakinek ötlete?

2015. nov. 20. 16:38
 2/15 anonim ***** válasza:

Csak tipp, de próbáld így fordítani:

g++ file.cpp -o file.exe -static-libgcc -static-libstdc++

2015. nov. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Ugyanaz a hiba...Létrehozza az EXE fájlt, de ha futtatnám mappából, akkor csak tölt, majd pár mp-en belül befagy az egész ablak (nem szürkül el, csak befagy), valamint ha parancssorból indítanám, akkor csak villog a kurzor...


Jóelőbb CodeBlocks- ból 2-szer elindult 10 perc alatt...

Hogy lehetséges egyáltalán ilyen hibajelenség?

100 próba recompile/build/run után egyszercsak megy rendesen, aztán megint semmi... :/

2015. nov. 20. 17:15
 4/15 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy megint zsákutca, de az op.rendszered 32-bites?
2015. nov. 20. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
nem, 64-es, és a gép is egy felső-közép kategóriás laptop.
2015. nov. 20. 18:08
 6/15 anonim ***** válasza:

Akkor lehet, hogy neked ez kell:

[link]


"Unfortunately the original MinGW project currently targets only 32-bit Windows."

[link]

2015. nov. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Akkor a kérdésem az lenne, hogy: 64bites rendszeren hogyan lehet C++ kódot fordítani és futtatni? (lehetőleg több gigás VisualStudio letöltés nélkül)... :)
2015. nov. 20. 20:02
 8/15 A kérdező kommentje:
Valamint az is érdekelne, hogy miért lehet az, hogy kb 100-ból 1-szer rendesen elindult a program? :D
2015. nov. 20. 20:03
 9/15 A kérdező kommentje:

82%, ment a Thumbs up, 32 bites gépen megy minden indításkor... :(


De a kérdés továbbra is adott: hogyan lehet 64 bites gépen fordítani/futtatni C++ kódot? :D

2015. nov. 20. 21:20
 10/15 anonim ***** válasza:
Szedd le a több gigás Visual Studiot mert jóval többet tud mint társai, nem véletlen használják a munkahelyek nagy részénél Windows platformon, meg úgy általában mindenki aki komolyabb dolgot is csinál (nem azt mondom, hogy aki nem azt használja nem csinál semmi komolyat, ceruzával papírra is írhatnak jó programkódot). Esetleg próbálkozz meg ezzel: [link]
2015. nov. 20. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!