Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Miért nem indul a lefordított...

Miért nem indul a lefordított C++ program?

Figyelt kérdés

Letöltöttem, telepítettem a MinGW-t, Path-ba beleraktam a bin mappának az elérési útvonalát, írtam egy alap HelloWorld programot.

Sikeresen lefordítottam ezzel a paranccsal, minden gond nélkül: g++ file.cpp


Ekkor mellette létrehozott egy a.EXE nevű fájlt, amit nem tudok futtatni...

Ha rákattintok mappanézetben, akkor az egész mappa "lefagy", ha pedig CMD-ben indítanám el, akkor fölül a címsorban azt írja ki, hogy az a.exe fut, és csak villog a kurzor, de nem történik semmi.


Kipróbáltam már CodeBlocks -ban is, az alap HelloWorld programot próbálom futtatni, minden sikeres, és amikor megjelenik a fekete konzol ablak, akkor ott is csak villog a kurzor, és nem történik semmi (tehát az is ki van zárva, hogy a kód lenne rossz, mert a gyári alap HelloWorld programot próbáltam futtatni).


Van valakinek ötlete, hogy miért nem megy a futtatás?


2015. nov. 20. 16:21
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

# 9/9 Időpont ma 21:20


Oprendszer is 64 bites ugye? :-D Nekem gond nélkül megy a CodeBlocksban írt program 64 bites procival, 64 bites oprendszerrel...

2015. nov. 20. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 A kérdező kommentje:

#11

Igen, a proci meg az oprendszer is 64 bites :D

2015. nov. 20. 23:42
 13/15 anonim ***** válasza:

Vagy próbáld az exe-t 32 bites kompatibilis módban futtatni.

Mondjuk így indítsd a terminált:

C:\windows\syswow64\cmd.exe

(már ha van ilyen mappád)

2015. nov. 21. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

"Nekem gond nélkül megy a CodeBlocksban írt program 64 bites procival, 64 bites oprendszerrel"


Nem lehet, hogy nálad a 64 bites CodeBlocks-MinGW páros van telepítve? Ha igen, akkor az is megoldás lehet a kérdezőnek.

2015. nov. 21. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

"hogyan lehet 64 bites gépen fordítani/futtatni C++ kódot?"

[link]

[link]

2015. nov. 21. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!