Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen karakterkészletek...

Milyen karakterkészletek vannak amiket egy HTML dokumentumban lehet használni?

Figyelt kérdés

Most csak a neveik érdekelnének, mert készítettem egy (amatőr) HTML szövegszerkesztőt, és oda kellene több lehetőség, amit a comboboxba teszek.

Most csak az utf-8 van benne.

Tudnátok írni párat? A leghasználatosabbakat, és az a rövidítés kéne (amennyiben nem ugyanaz mint a rendes neve) amit meg lehet adni a <meta charset = "vmi">-nél.



2015. dec. 16. 22:43
 1/8 anonim ***** válasza:
2015. dec. 16. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Első oszlop?
2015. dec. 16. 22:46
 3/8 A kérdező kommentje:

Ja hogy ugyanaz.

De ezekből nem tudom hogy melyek a legalapvetőbbek, meg hogy mi micsoda.

2015. dec. 16. 22:47
 4/8 anonim ***** válasza:

Mit készítettél Te?

Hogyan, ha egy alap google keresés sem megy?

2015. dec. 16. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Ezt megtaláltam én is, csak nem tudom hogy mi micsoda
2015. dec. 16. 22:55
 6/8 A kérdező kommentje:

Amúgy mondom hogy amatőr, annyi az egész hogy ilyen alap dolgokat csinál hogy megadott tulajdonságokra elkészíti a dokumentum fejét, meg hogy teljes legyen a dokumentum, egy üres testet, meg vannak ilyen címkebeszúró gombok (lustaság inspirálta), meg listabeszúró gombok, illetve elmenti a fájlt megadott néven megadott helyre.

Meg hogy tartsuk magunkat ahhoz hogy ne legyen egynél több egyes szintű cím, ha van egy, letiltja azt hogy még egyet írjak, szóval mondom, nagyon alap, csak unatkozok, és gyakorolok.

2015. dec. 16. 22:58
 7/8 anonim ***** válasza:

[link]

Nem tudom mennyire aktuális, de egész szemléletes.

G.

2015. dec. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszi! Ez tökéletes. :)
2015. dec. 16. 23:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!