Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » El szeretnék kezdeni programoz...

El szeretnék kezdeni programozni. Mivel és hol kezdjem?

Figyelt kérdés

A sulinkban csak jóval később fogjuk elkezdeni a programozást ( még egy fél év) viszont engem nagyon érdekel. Pláne , hogy később a játék fejlesztésben szeretnék elhelyezkedni. Valami tipp , hogy melyik nyelvel kezdjem? Esetleg egy jó tutorial (nem baj ha angol).

Minimális tudással már rendelkezem( inkább ne kérdezd)



2015. dec. 21. 15:02
 1/7 anonim ***** válasza:
Mondjuk a második oldalon a programozás témakörben...
2015. dec. 21. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Épp azt figyelem.
2015. dec. 21. 15:14
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Játékfejlesztés akkor C, C++
2015. dec. 21. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem érdemes lenne megkérdezni az iskoládban, hogy milyen nyelven fogtok programozni, és azt elkezdeni. Én egyébként a C#-ot ajánlom (az én iskolámban azt tanították), én azzal kezdtem, és elég könnyűnek tartom első nyelvnek.

Ha érdekel a játékfejlesztés, akkor Unity-ben C# nyelven is tudsz programozni, bár kezdőknek nem ajánlom, jobb pár évig konzolos alkalmazásokkal tanulni.

Érdemes pár könyvet végigolvasni, mert sok hasznos dolgot megtanulhatsz a programozásról, amit tutorialokból nem tudhatsz meg.

2015. dec. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
52%

Itt kezdd, egy kattintással:

[link]

2015. dec. 21. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Általában C++-ban fejlesztenek játékot, de használnak Luát is kiegészítő szkriptek írásához. A Lua egyszerűbb. De kezdj azzal a nyelvvel, amit az iskolában tanítanak!
2015. dec. 21. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2015. dec. 22. 00:46

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!