Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nektek mennyi ideig tartott,...

Nektek mennyi ideig tartott, amíg megtanultatok programozni?

Figyelt kérdés

A nulláról kezdve gondoltam.

Esetleg egy-egy programozási nyelvet meddig tartott megtanulnotok?



2016. jan. 2. 10:09
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
93%

Nem akarlak elkeseríteni de akik ezt a kérdést felteszik sosem fognak.

Akinek erre jár az agya 4-6 év

akinek jó esze van de nem kocka 10év

de ez egy olyan folyamat ami sosem ér véget napi szinten kell frissíteni mint egy op.rendszert


meg hát itt az is kérdés hogy mit akar leprogramozni

2016. jan. 2. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
8%
Nyelvtől függ. Szorgalmi időben két hónap, vizsgaidőszakban két hét. ;)
2016. jan. 2. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
23%
De a ZH előtti 10 perc mágikus tud lenni amúgy, heteket tudsz spórolni.
2016. jan. 2. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
56%
Nincs olyan, hogy valaki "tud" programozni.
2016. jan. 2. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Piert ***** válasza:
12%

csak olyan van, hogy valaki, hülyeséget beszél? :D Ha senki se tud programozni, akkor mégis hogy születnek programok? :D


Ez olyan, mint amikor az előadó közölte, hogy senki se lessen a szomszédjáról, mert a szomszéd se tudja a választ. De mivel mindenkinek van szomszodja és mindenki valaki szomszédja, ez azt implikálja, hogy a teremben senki se tudta a válaszokat, tehát tök fölöslegesen ült be 300 ember zh-t írni.

2016. jan. 2. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

# 5/5 Időpont ma 12:14


Azt a ZH-t elnézve, szerintem nem biztos, hogy tévedett :-D (én is ott voltam...)

2016. jan. 2. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

"Nyelvtől függ. Szorgalmi időben két hónap, vizsgaidőszakban két hét. ;)"


Na pont azok, akik azt gondolják, hogy 1 kurzus alatt megtanulnak programozni, azok abszolút nem tudnak. Egy bsc/msc elvégzésével sem lesz senki programozó. Aki tud programozni, az mind otthon tanulta meg. Egyébként egyénfüggő, de évek kérdése.

2016. jan. 2. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
47%

#5

Javaslom programozás előtt egy kis szövegértést gyakorolj.

2016. jan. 2. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%

Az a gond ezzel a kérdéssel, hogy attól, hogy valaki tud programozni még nem biztos, hogy tud programozni - tudom, elég nagy zagyvaságnak hangzik, de így van. Alapvetően elég kevés módszert ismerve is meg tudsz valósítani kb mindent(aki látta már egy indiai kódját tudja mire gondolok), de ennyitől még nem mondanám, hogy valaki tud programozni(tudtam programozni 2 hét után is, egy évre rá azt hittem, hogy mindent tudok, két hónappal később meg fogtam a fejem az akkori kódomon - és habár nem olyan hatalmas mértékben, de ugyanúgy látom ezt a fél évvel ezelőtti kódjaimon is(~6-7 éve kezdtem)).

A nyelvek kérdése valamivel egyszerűbb, ha az első nyelvet megtanultad sokkal gyorsabban tanulsz újakat(elsősorban azért, mert a programozás alapvetően nagyon hasonló a legtöbb nyelvben, a programozási logikát macerás elsajátítani, nem magát a nyelvet). Összehasonlításképp, anno pythonnal kezdtem, talán 3 évig dolgoztam vele, 1-2 nap kellett hogy c# ban boldoguljak(persze még jó pár hétig vadul gugliztam a szintaxis miatt, de az gondolom sejthető, hogy 1-2 nap után még kb sehol nem voltam anno pythonnal, hiába kényelmesebb nyelv).

2016. jan. 2. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 SimkoL ***** válasza:

A '80-as években kezdtem el tanulgatni. Ma sem mondhatom el, hogy tudok !!! bármilyen általam ismert nyelven is, talán annyit, hogy Delphi-ben nagyon szeretek.

Egy-egy nyelv 'beseggelése' nem nagy dolog, de ha az 'elméd' nem úgy forog semmit sem érsz vele. A Delphi is ASM-ből, Pascal-ból, C-ből 'forrta' ki magát, tehát alacsony szintű nyelvekből. Ha ezek ismerete megy nagyobb gondod nem lesz.

2016. jan. 2. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!