Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lazarus Pascalban mely funkció...

Lazarus Pascalban mely funkcióval tudom a képernyőre kiírt karaktereket beolvasni?

Figyelt kérdés
Lehetőleg mutatók használata nélkül szeretném megoldani.

2016. jan. 11. 22:16
1 2
 1/14 tabaki ***** válasza:
100%

Jó lenne, ha a célját is közölnéd a dolognak. Szerintem olyan egyszerű képernyőmemória-kezelés már nincs, mint a DOS-ban volt hajdan, de ne legyen igazam... Az nem megoldás, hogy a képernyőre írással párhuzamosan egy tömbben is könyveled az adatokat, és azt vizsgálod?


P.S.: Nem csak szimpla Free Pascalról van szó? Mi szerepe van a Lazarusnak?

2016. jan. 11. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 SimkoL ***** válasza:
ReadLn :)
2016. jan. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 SimkoL ***** válasza:

Legalább az op. rendszert közölhetted volna. Windows alatt van egy rakás WIN API függvény, amivel sok minden megvalósítható, így a CMD 'ablak olvasása' is. Nem olyan egyszerű egy kezdőnek.

Pontosítsd, hogy mit, hol akarsz !

2016. jan. 11. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

#1 A tömbös dolog jó megoldás, az a "B" terv, ha nincs rá konkrét funkció.

Free Pascalról van szó, a Lazarusszal csak pontosítani szerettem volna, hátha szükséges információ, hogy segíteni tudjatok.

#2 ReadLn úgy tudom fájlból olvas, de ha tévedek, akkor kérlek magyarázd el hogy tudom képernyőről való olvasáshoz használni.

#3 Elsősorban Windows 8.1-es rendszeren készül a program, néha Windows 10-en, és Windows 7-en. Elég, ha a 8.1-re koncentrálunk. Jól gondolom, hogy az egyik rendszeren megírt kód nem fog működni a másik rendszeren, ezért kérdeztél rá mi alatt dolgozok? Ki akarok írni egy sor számot, majd azokat invertálni, tehát legyen a szám 101, szeretném beolvasni, hogy a képernyőn mi látható, tehát először az első 1-est, azt szeretném átváltani 0-ra, vagyis felülírni, majd haladni a következő elem irányába, jobbra, ahol a 0 van, azt beolvasni a képernyőről, átváltani 1-esre, majd az utolsó 1-essel ugyanígy, beolvasni, átváltani 0-ra.

2016. jan. 12. 10:50
 5/14 anonim ***** válasza:
Ha te írsz ki valamit a képernyőre, azt minek visszaolvasni?
2016. jan. 12. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
Hogy aztán tudjak azzal a karakterrel megint dolgozni.
2016. jan. 12. 12:27
 7/14 anonim ***** válasza:
Kezdj el egy konyvet az alapoktol.
2016. jan. 12. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Szerintem is alapoznod kéne inkább, mert teljesen fölösleges köröket akarsz megfutni.
2016. jan. 12. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 tabaki ***** válasza:
100%

#2:

Ha nem tévedek, a ReadLn emlegetése csak poén volt, SimkoL ezzel érzékeltette, hogy mennyire definiálatlan a kérdésed. Bár a konzolhoz is rendelhető fájl (AssignCrt), de szerintem csak kimenetként.


#3:

Azt hiszem, itt nem a Windowsok különbségéről van szó, valószínűnek tartom, hogy ott nem is okoz problémát. De a Free Pascal több platformra is létezik, egyáltalán nem biztos, hogy van általános érvényű megoldás. Linuxban például alapesetben egy sima ClrScr sem törli a konzolt, hanem csak egy képernyőnyit odább löki, ablakozással tudsz törölhető felületet csinálni. A többi rendszerről meg gőzöm sincs...


Amit leírtál, arra szerintem kifejezetten kényelmes a tömb használata, fenntartom a javaslatomat.

2016. jan. 12. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha a programod írja ki, akkor tudja, hogy mit írt ki, totál felesleges és értelmetlen visszaolvasni a képernyőt. Kiírás előtt tárold el változó(k)ban a tartalmat, kiírás után dolgozz vele tovább. (Vagy ki se írd, ha nem kell.)
2016. jan. 12. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!