Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Lazarus Pascalban mely funkció...

Lazarus Pascalban mely funkcióval tudom a képernyőre kiírt karaktereket beolvasni?

Figyelt kérdés
Lehetőleg mutatók használata nélkül szeretném megoldani.

2016. jan. 11. 22:16
1 2
 11/14 SimkoL ***** válasza:
Bocsi, de először minimum: [link]
2016. jan. 12. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 tabaki ***** válasza:
Egy kis tömbös program: [link]
2016. jan. 13. 04:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudtam elsőre eldönteni, hogy most valami nagyon vad dolgot akarsz végrehajtani, vagy egyszerűen csak nem vagy tisztában az alapokkal?


"ReadLn úgy tudom fájlból olvas" meg billentyűzetről.


"Elég, ha a 8.1-re koncentrálunk."

Ha nem akarsz direkt kihasználni valami nagyon speckó dolgot, ami csak az adott Windows-verzióban található meg, akkor technikailag tök mindegy, hogy Win7, 8, 10, vagy akár XP alá fejlesztesz. #3 azért kérdzett rá az oprendszerre, mert fejleszthetsz akár Linux alatt is.


Ha te ki akarsz írni egy kettes számrendszerbeli számot, majd a helyére az invertáltját kiírni, a legegyszerűbb, ha egy stringbe beírod azt a számot. Kiírod a stringet a képernyő adott pontjára (ha nem fix, akkor is le tudod kérdezni a kurzorpozíciót), majd magán a stringen hajtod végre az invertálást. Aztán ugyanarra a pozícióra kiírod az új stringet. Tök egyszerűen megvan, és nem kell hozzá sem mutató, sem mindenféle alacsony szintű hókuszpókusz, és még a programod is egyszerűbb, mint ha az egyszer már kiírt karaktereket próbálnád visszaolvasni. Mindössze a crt unitra lesz majd szükséged a pozícionáláshoz.


Ha programozol, törekedj mindig az ésszerű megoldásokra! Miért akarnád a lehető legnyakatekertebb módon megoldani azt, ami tök egyszerűen is megoldható?

2016. jan. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 tabaki ***** válasza:

Aj, de csúnyán le lettem pontozva, mondhatom, érdemes volt hajnali négyig matatnom a progival. Pedig nekem ()az ékezetektől eltekintve) Windows-konzolban is tökéletesen működik, azóta kipróbáltam. Sebaj, itt a következő, ez szimplább, talán nagyobb sikert arat:

[link]

2016. jan. 14. 00:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!