Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Gérad Swinnen - Tanuljunk meg...

Gérad Swinnen - Tanuljunk meg programozni Python nyelven c. könyve jó egy kezdőnek?

Figyelt kérdés
Szeretnék elkezdeni programozni, sok helyen a a pythont mondják kezdőknek szóval így 2p Google után találtam ezt a könyvet. Szerintetek jó lesz? Python2 vagy 3 kell hozzá?
2016. jan. 12. 21:09
 1/8 anonim ***** válasza:
Python 2 kell hozzá. A semminél jobb könyv, de el tudnék képzelni jobbat is.
2016. jan. 12. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Például?
2016. jan. 12. 21:33
 3/8 anonim ***** válasza:

Hát szerintem neked kéne rákeresned. Az a fontos, hogy neked feleljen meg a hangvétele, a fogalmazásmódja.


Amúgy nem Gérad, hanem Gérard.

2016. jan. 12. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Amikor én tanultam(~8 éve talán) teljesen odáig voltam érte, laza két hét alatt el tudtam jutni vele arra a szintre, hogy már el tudtam szüttyögni a pygame el, úgy, hogy előtte c++ ban a hello worldig terjedt a tudásom, azt is googleval - ugyanakkor mint említettem ez nem éppen tegnap volt, ma már nem valószínű, hogy egy ilyen régi könyvet nyugodt szívvel mernék ajánlani.

A programozási logikát nagyon jól megtanítja szvsz, onnan egy másik nyelvre váltás meg nem vészes(akár python3 ra) - de ha találsz másik, hasonlóan jó, csak épp modernebb könyvet akkor inkább arra szavaznék.

2016. jan. 13. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

A kérdésben említett könyvnek a bevezetője és az első fejezete nagyon jó. Szinte minden mondatával egyet lehet érteni.

A könyv tematikája meg vagy fexik vkinek, vagy nem.


Le kell tölteni a Python 2.3-at és el kell kezdeni a könyvben olvasottakat gyakorlatba átültetni. Ártani nem fog.

2016. jan. 13. 07:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

[link]


Erről mi a véleményetek? Python3 van szóval modernebb, az biztos de a többihez nem értek.

2016. jan. 13. 16:44
 7/8 anonim ***** válasza:

A Gérad Swinnen 2-es példái futnak 2.7-tel. Van egy 3-asra átdolgozott kiadás, de sajnos csak franciául.

Amit újabban írtál, arról nem tudok nyilatkozni.

2016. jan. 14. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Én most tanuló m a Pythont ugyan ebből a könyvből, én Python 3-at használok, mert alig van különbség. Legalábbis a 150. Oldalnál járok és eddig a legnagyobb különbség az a kötelező zárójelek és hogy a t kint ér kisbetűvel van (nem import T kint ér) bocs helyesirasjavito...

Szóval nyugodtan használd a legújabb Pythont a könyvvel, a könyv is ezt írja.

2016. márc. 4. 01:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!