Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Otthon szabadidőmben tanulnék...

Otthon szabadidőmben tanulnék programozni, milyen tankönyvvel érdemes kezdenem?

Figyelt kérdés
Nulláról kezdeném. Tankönyvajánlatokat szívesen fogadnék.
2016. jan. 19. 22:01
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
78%

Hogy mi a jó tankönyv, azt csak te tudod eldönteni.

Kinek ez, kinek az számít jónak.

Nekem a K & R féle könyv nagy csalódás volt, pedig többek a C nyelv bibliájaként aposztrofálják.

2016. jan. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%
Első lépésként a google használatát kell elsajátítani.
2016. jan. 19. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tippet, mindenesetre rákeresek erre a könyvre, ha alapműnek számít.


Captain, mivel nulláról indulok, ahogy írtam, ezért nem ugranék fejest a információk és hülyeségek tengerébe, ha tapasztaltabbaktól kérhetek útbaigazítást a kezdéshez.

2016. jan. 19. 22:13
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Pedig kénytelen leszel, mert kell némi előismeret, tájékozódás.

Egy nyelvet kell majd választanod és az sem mindegy melyiket.

Ugorj fejest bátran, ha valami ne mtiszta, itt kérdezhetsz.

Hajrá!

2016. jan. 19. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
80%

Első lépés az angol nyelvismeret. Ha ez megvan, akkor szvsz. ess neki a Pythonnak, van hozzá millió leírás a neten, pl. itt egy egész jónak tűnő gyűjtemény:

[link]

G.

2016. jan. 19. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Angol megvan.

Köszönöm a linket.

2016. jan. 19. 22:25
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Én anno még kilencven valahányban Quick Basic-kel kezdtem :)
2016. jan. 19. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 SimkoL ***** válasza:
100%

Én is nyolcvan valahányban talán az MBASIC-el vagy a GWBASIC-el. Alapokat lerakni kiváló volt, utána többi nyelv szinte láblógatva ment. Hogy most a Pascal sem igazán hasonlított rá vagy éppen a Pascal után a C++ sem szintaktikailag az egy dolog. Tisztában voltál az alapvető fogalmakkal, hogy ezt melyik nyelv hogy 'kéri' azt pedig old meg, gyere rá.

Nem egy ördögtől való dolog a programozás, csak találj olyan nyelvet amit elsőre megértesz.

2016. jan. 19. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 SimkoL ***** válasza:
67%
Talán még annyit, ne hallgass senkire, akármit is ajánl. 'Szagolj' bele picit mindegyik ismertebb nyelvbe és amelyik legjobban tetszik abban tanulj meg programozni, félretéve azt, hogy trendi vagy nem. Ha már egy nyelven megy, amit még ráadásul értesz és szeretsz is, a többi 'gyerekjáték' - jó ez így nem teljesen igaz :), de majdnem, az Eiffel-lel nem sikerült megbarátkoznom, pedig én próbáltam -
2016. jan. 20. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

c++ hoz a 24 órás könyv a legjobb itt megtanulod szépen a nyelvi elemeket. Adatszerkezeteket pedig bármilyen programozásról szóló könyvből itt mindegy hogy az adott adatszerkezet milyen nyelven van megírva a logika a lényeg,hogy megértsd.


c# hoz a Reiter Istvántól a C# programozás lépésről lépésre nagyon jó. Annyira,hogy én meg is vásároltam. Nemcsak a nyelvi elemeket tanulod meg bele hanem tanulni fogsz adatszerkezetekről és fájl,hálózatkezelésről,többszálú programozásról stb. nem úgy mint a c++ 24 órás könyvben.

2016. jan. 20. 02:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!