Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Nem informatikához kapcsolódó...

Nem informatikához kapcsolódó diplomával dolgozhatok programozóként? Ha igen, milyen nyelven?

Figyelt kérdés

Korábban hobbiként foglalkoztam a programozással, még középiskola első éveiben, blogmotorokat írtam és egyéb hasonló egyszerűnek mondható mysql-php-html-es dolgokat, belenéztem C++-ba, illetve műszaki szakközepet végeztem. Most kezdtem a jogi egyetemet és úgy gondoltam, hogy újra hozzákezdek komolyabban a programozáshoz, szerintetek diploma nélkül lehetséges programozóként munkához jutni, ha a diplomám nem kapcsolódik az informatikához? Ha igen, melyik nyelvre, nyelvekre érdemes ráfeküdni? C++, C#, Java?

Köszönöm a válaszokat.



2016. jan. 22. 15:39
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

'Most kezdtem a jogi egyetemet és úgy gondoltam, hogy újra hozzákezdek komolyabban a programozáshoz'


Azt javasolnam, hogy elobb dontsd el, mit akarsz csinalni. Egy s*ggel ket lovat megulni nem lehet.

2016. jan. 22. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Előző +1
2016. jan. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Igen. Amilyenen tudsz/amilyet elvárnak.

G.

2016. jan. 22. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

> szerintetek diploma nélkül lehetséges programozóként munkához jutni


Igen.


> ha a diplomám nem kapcsolódik az informatikához?


Szerintem nem sok helyen lesz érdekes, hogy van egy másik diplomád. Ámbár talán előnyt lehet kovácsolni abból, hogy értesz a jogi dolgokhoz is, esetleg pont jogászok szoftverigényeiben tudsz majd segíteni.


> Ha igen, melyik nyelvre, nyelvekre érdemes ráfeküdni? C++, C#, Java?


Igen, ez a top3, ezek közül egyet mélyíts el. Azt, amelyik jobban fekszik. Mellé a MySQL-t is gyűrd még, és egy szkriptnyelv sem árt.

2016. jan. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

> ezek közül egyet mélyíts el.


Akarom mondani LEGALÁBB egyet.

2016. jan. 22. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha programozóként akarsz elhelyezkedni teljesen felesleges a jogi diploma. A jog nem egy büfészak, rengeteget kell tanulni, és minden joggal töltött perc csak időt vesz el, amit programozás tanulásra lehet fordítani. Szóval nem arról van szó, hogy csupán felesleges a jogi diploma, hanem közvetve káros.
2016. jan. 22. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
72%

A mi cégünknél az emberek nagyrészének nem IT diplomája van pedig mindenki programozóként dolgozik. Az egyik munkatársamnak diplomája sincs. Nekem se volt még IT diplomám, mikor felvettek programozónak. Nem a papír a lényeg, hanem a tudás. Az IT szakokról manapság meg csupa selejt kerül ki.


Az egyik programozónk pl állatorvosként végzett és szerintem nem sokan értenek ebben az országban úgy a C++-hoz, mint ő. Az egész szakma a kisujjában van.


Szóval jogi egyetem mellett is lehetsz csúcsprogramozó, ha lelkes vagy és alapos.

2016. jan. 23. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

A válasz: igen, legfeljebb megkérdezik, hogy miért éppenm programozni akarsz.

A három felsorolt nyelv jó lesz, kell hozzá több éves tapasztalat.

2016. jan. 23. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Egyetertek 7-essel. Nem a diploma a fontos, hanem a felmutatott tudas, tapasztalat.


En molekularis fizikabol diplomaztam, most navigacios rendszereket programozok.

2016. jan. 23. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A diploma fontos.

El tudsz helyezkedni szakirányú képesítés nélkül is, de ez esetben is előnyt jelent, hogy van már diplomád. Azért az mégis csak egy minőségi szint, amit már elértél.


A jogi diplomát kevéssé tudod majd hasznosítani a programfejlesztés területén, ez tény, de hogy előnyöd lesz egy diplomával nem rendelkezővel szemben, az is tény.

Az általad sorolt nyelvek bármelyike jó. Talán a legigéretesebb a Java. De a nyelv másodlagos, majd meg is fogod látni, tapasztalni.

2016. jan. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!