Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Szerintetek egy Óbudai Egyetem...

Szerintetek egy Óbudai Egyetemen szerzett mérnökinfó diplomával vagy egy Pázmány mérnökinfó diplomával nehezebben tudok elhelyezkedni programozóként, mint egy ELTE proginfóval, vagy egy BME mérnökinfóval?

Figyelt kérdés
Az ELTE és a BME a lehetetlen kategória. Több ismerősöm is kibukott, akik 5-ösök voltak matekból középiskolában, és emelt matekot is tettek. Szerintetek hátrányban lennék? Ti hol végeztetek?
2015. nov. 27. 20:53
 1/8 anonim ***** válasza:
Ha van diplomád, oda mész ahova akarsz. Sajnos erős az a "ha" a mondat elején. Azt ne hidd hogy itt (OE-NIK mérnökinfó) bárki átmegy aki 90%-ot írt matekból emelten...
2015. nov. 27. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hát tudom, de mégiscsak az Óbudai Egyetem régebben főiskola volt, és lényegesen egyszerűbb elvégezni, mint egy ELTE-t vagy BME-t.
2015. nov. 27. 20:58
 3/8 anonim ***** válasza:
Nem fosni, hanem tanulni kell, ennyit a nyitja.
2015. nov. 27. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

"de mégiscsak az Óbudai Egyetem régebben főiskola volt, és lényegesen egyszerűbb elvégezni"


Már ne haragudj, de ez olyan, mint ha azt mondanám, hogy egy hegyet sokkal könnyebb volt régebben megmászni, amíg nem gyűrődött/vetődött fel. Teljesen mindegy, mi volt régen, mostmár megkapta az egyetemi rangot, ergo az elvárás egy egyetemhez méltó. De igaza van a kollegának, tanulni kell és akkor megy. Viszont itt nem fogsz megélni az órai anyagból meg kétszeri átolvasásból. És ez mindenhol így van.

2015. nov. 27. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem elég megtanulni amit órán lead? De el sem mondja, hogy mit is kéne otthon megtanulni, utánanézni? Ha ez így van, akkor legfeljebb a Dunaújvárosi főiskola vagy a Kecskeméti főiskola lesz a vége.
2015. nov. 27. 21:44
 6/8 anonim ***** válasza:
Első félévben még megvagy a diák anyagaiból elméleti szinten, gyakorlatban már kevésbé, de legkésőbb digitnél megtudod az óbudain hogy hol lakik az úristen, ahol jobb esetben megtartja az előadást az előadó, bár azzal sem veszítesz sokat ha nem tartja meg, ugyan annyit értesz meg így is, és még sorolhatnám a tantárgyakat. Erősen bele kell fektetni az idődet a tanulásba, hiába tűnik másként az első egy-két hétben.
2015. nov. 27. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Oda menj ahol kevesebbet szívsz és tanulj meg programozni magadtól. A BME és az ELTE még elég színvonalas ahhoz, hogy tanulj is valami hasznosat az időd felében. Ha jelent is valamit egy állásinterjún akkor sem sokat. Az egyetem a 3.5 évig tart, dolgozni vagy 35 évig fogsz, senkit nem érdekel 5 év szakmai tapasztalat után hogy hol tanultál csak az hogy hol dolgoztál meg mit.
2015. nov. 27. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem azt fogják nézni, hogy hol végeztél hanem, hogy mit tudsz. De egy erősebb suliban valószínű több mindent szedsz magadra.

Lehetetlen meg nem létezik, el lehet végezni, tapasztalat. Csak nem úgy kell hozzáállni, hogy az x is kibukott, akkor én is kifogok, hanem úgy, hogy másoknak is sikerült már, miért pont nekem ne sikerülne...

2015. nov. 28. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!