Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Programtervező informatikus...

Programtervező informatikus szakra menni, nuku programozási tapasztalattal?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Érettségi előtt állok és sajnos februárban be kell adjam a jelentkezésemet a továbbtanulást illetően, de fogalmam sincs merre tovább.

Szüleim kereskedelemben helyezkedtek el és mivel volt hogy segítettem nekik és tetszett amit csinálnak mostanában a kereskedelem-marketing szakon gondolkodtam.

Ugyanakkor most utána olvasva a dolgoknak egyrészt rájöttem, hogy e szakemberekből jelenleg túlképzés folyik az országban, másrészt pedig, hogy nem kicsit matekos a szak.


ÉS itt jön képbe az infó....

Anno még 9.-es tini fejjel nekiláttam itthon a HTML tanulásának mert utánaolvasva az informatikai állásoknak láttam, hogy szép kis fizetést lehet összeszedni ilyen állással, ráadásul egy seggelős szakmának láttam, ami nekem ment mindig is.


Ugyanakkor láttam ,hogy a komolyabb nyelvekhez mindenki azt írja, hogy kemény matek kell, ami végül eltántorított a további tanulástól.


Most viszont azon is gondolkodom, hogy érdemes lenne e belevágni a dologba, mivel látom ,hogy még a kereskedelem szakirányon sem tudom megkerülni a matekot, így hát ha ez semmiképp sem megkerülhető lehet értelmesebb lenne egy tuti állásba invesztálnom minden energiámat.


Szóval a kérdésem az lenne, hogy nulla programozási tudással mennyi esélyem lenne elvégezni a szakot, ha tényleg minden nap rendesen leülök a seggemre és az egyetemen nekem leadott anyagot beletömöm az agyamba?


Valamint a matekot mennyire tanítják az alapoktól és mennyire mély vízbe dobnak be minket máris? Az integrálás,deriválás stb. szavaktól eléggé elrettentem. Mármint megtanulom én, ha kell hozzá, csak kérdés, hogy mennyire várják el rögtön kezdéskor, hogy én ezeket a kisujjamból kirázzam.


Valamint az lehet hátrány a szakmámban hogy lány vagyok?


Illetve ha szerintetek nem vagyok reménytelen eset,melyik sulit ajánljátok?


Köszi előre is minden választ!

20/L


2016. jan. 24. 09:53
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Szia :)

Hát a matek az eléggé kemény lesz. Alapnak úgy azt várják el, amit egy gimiben ha tisztességesen tanultál, akkor megtanultál (ergo egy jó érettségi már jó alap). Viszont utána rohamléptekkel haladnak előre az anyagban.

Azt, hogy seggelős azt így nem feltétlenül mondanám. Vannak seggelős részei, de azért általában a legtöbb dolog lényege, hogy megértsed amit "seggelsz" és ezt nem mindig könnyű. Igazából az kell, hogy logikusan tudj gondolkodni, megláss összefüggéseket stb.


Az, hogy lány vagy az annyira nem hátrány, hogy inkább előny. És hát én az ELTE IK-n végeztem, én szerettem odajárni, tudom ajánlani :)


Ha van még kérdésed írj nyugodtan.

2016. jan. 24. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
76%

Menj nyugodtan. De az téves elképzelés, hogy meg fognak tanítani programozni. Az lesz, hogy elmondják, mit kell tudni, talán egy kicsit magyarázkodnak mellé, de neked kell megtanulnod magadtól. És akármilyen hihetetlen, a programozás része a legkönnyebb az egyetemen. Attól sokkal nagyobb szívatásokkal kell szembenézned. Nem kertelek, megmutatom, hogy mi Debrecenben mit tanulunk:

[link]

2016. jan. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

"ráadásul egy seggelős szakmának láttam, ami nekem ment mindig is"


Nem, nem és NAGYON nem!

Az informatika pont nem a seggelésről szól.


Ettől függetlenül mehetsz, ha tényleg érdekel, de programozni valóban nem az egyetemen tanítanak meg és sokan itt rontják el a dolgot.

Az egyetem ad egy stabil, erős alapot, amire Te magad tudsz építkezni és tovább tanulni olyan területre, ami érdekel.

Tanítanak sok technikát, elméletet, de gyakorolnod és ezeket alkalmazni abban az irányban, ami érdekel, neked kell.

2016. jan. 24. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Nem a programozáshoz kell a kemény matek, hanem az egyetemhez. És kőkemény, nem olyan, amit középsuliban csinálgattatok.

Egyébként meg szerintem a legtöbben 0 programozással kezdenek bele, elvégre ezért is mennek oda, hogy tanuljanak.

2016. jan. 24. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%
Megpróbálhatod, bár a matek elég huzos.., ráadásul programozónak már régen baj, hogyha a pénz miatt kell "ráerőszakolni"az emberre..
2016. jan. 24. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

"egy seggelős szakmának láttam, ami nekem ment mindig is"


menekülj, amíg nem késő

2016. jan. 24. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Szia!

Most fogok felvételizni az ELTE IK-ra én is, vannak ott ismerőseim, meg jelenleg is arrafelé tanulok, csak más szakon, úgyhogy utánakérdezősködtem a dolgoknak én is. Egyáltalán nem hátrány, hogy nem tudsz programozni, ott sem fogsz nagyon azt tanulni, nagyrészt matematikát inkább. Diszkrét matematika, lineáris algebra és matalap lesz, meg programozási és számítástechnikai alapismeretek első évben, meg persze tölteléknek közgazdasági és jogi alapismeretek.

Ha bármi kérdésed lenne, akkor írj bátran, segítek szívesen. :)

2016. jan. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Az ELTÉ-n matematikusokat képeznek, csak valami barom átnevezte a programtervező matematikus szakot programtervező informatikusra, hogy a leendő hallgatókat ne tántorítsa el már a szak neve is. Ettől még a tananyag maradt ugyan az.

Kérdező: Matek nagyon kell a mérnökinfó/proginfó jellegű szakokon, de tényleg. Messze nem teljesíthetetlen, de beseggelni nem lehet. Ha érted, akkor megy, ha nem, akkor megbuktál.

A programozásra ugyan ez igaz, csak kb. kétszeres szorzóval.

G.

2016. jan. 24. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
58%

Mehetsz nyugodtan, üdítő hallani, hogy végre lány is jelentkezik ilyen szakra.

Az is hülyeség ,hogy nem fognak megtanítani programozni. Dehogy nem, nagyon is meg fognak tanítani. A kereset is szép és ez így is fog maradni még elég sokáig, a téma is elég érdekes, bele lehet szeretni.

Hajrá!

2016. jan. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
0%

"Nem, nem és NAGYON nem!

Az informatika pont nem a seggelésről szól."


Nincs informatika, programozás van. Hanem, miről szól? Hadd tudjam már én is.


"de programozni valóban nem az egyetemen tanítanak meg és sokan itt rontják el a dolgot."


Hát hol tanítják meg? A szükséges matematikai alapot, az algoritmizáló képességet, az absztrakció képességét, a rendszer-szintű szemléletet hol tanítják meg vele?

Ott, az egyetemen.


Ez éppen olyan szakma mint bármi más. Az autószerelőket sem úgy oktatják, hogy jól van Tibor, eddig bemásztál 234 féle autó alá, már csak 1364 van hátra és mehetsz is vizsgázni. Az orvosokat szerinted megtanítják az egyetemen műteni? Hát nem.

2016. jan. 24. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!