Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Milyen fajta C++ tesztre...

Milyen fajta C++ tesztre számítsak egy állásinterjún?

Figyelt kérdés
Nappali tagozatos egyetemi hallgatóknak meghirdetett állásra jelentkeztem. Felhívtak, hogy menjek be megírni egy tesztet, ez alapján döntik el, hogy adnak-e állást. Szerintetek elméleti kérdésekre számítsak, vagy inkább problémát kell megoldani? Aki egyetemi hallgatóként volt már ilyenen, milyen nehézségű a teszt?

2015. jún. 27. 22:33
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Alapvetően a C++ alapfeladatokra kell számítanod: konstruktorok/destruktorok hívásai mikor történnek, virtuális metódusok működése, egyszerűbb algoritmusok és feladatok. Ezt általánosan írom le tapasztalatból. Azt, hogy te hova jelentkezel nem tudom, és honnan lehetne a megadott infók alapján tudni a teszt nehézségét?
2015. jún. 28. 01:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszi a választ. Én tapasztalatokra voltam kíváncsi, ezért kérdeztem azt, hogy aki mint egyetemi hallgató ment el egy ilyen tesztet írni, annak milyen nehézségű volt. Ebben nincs benne sehol az, hogy az a cég, ahova én jelentkeztem, milyen nehézségű tesztet írat. :)
2015. jún. 28. 09:36
 3/3 anonim ***** válasza:

Akár elméleti, akár gyakorlati (inkább az utóbbi), ilyen témákra lehet számítani:

- egyszerűbb probléma algoritmizálása, rekurzió, mennyire egyszerűen, hatékonyan oldod meg

- OO paradigmák, szemlélet

- konstruktorok, destruktor mikor és hogyan hívódik, vagy pl. mi a hiba és hol jelentkezik ebben a copy constructorban:

Valami(const Valami v)

{

adattag = v.adattag;

}


- öröklés, többszörös öröklés akár, function/operator overloading

- dinamikus allokálás, láthatóság, változók élettartama, névterek

- virtuális függvények, heterogén kollekciók

- érték vs pointer vs referencia


- egyszerű probléma megoldása trükközve (pl. biztos hogy 32 bites az az int? stb.)


- lehet egy kis STL is, mert a gyakorlatban az is fontos

- pointer aritmetika, többszörös indirekció


Amikor én írtam ilyesmit, akkor ennek egy részhalmaza biztosan volt, bár már nem emlékszem pontosan. De ha ezekkel a dolgokkal tisztában vagy, nagy baj nem érhet szerintem.

2015. jún. 28. 21:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!