Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Tomb2[j++] felírható másként?

Igen nemm kérdése:

Tomb2[j++] felírható másként?

Figyelt kérdés

Adott egy "egyszerű" kiválogatás tétel, ahol tömb1 elemei közül válogatjuk ki a pl. 5-nél nagyobbakat, majd azokat tömb2-be tároljuk. Mivel a tömb2 méretét előre nem tudjuk csak a lehetséges maximum méretet, így a kimenetben valószínűsíthetően 0 kerül annak az elemnek a helyére, ami nem tesz eleget a feltételnek.


Adott egy ilyen sor:


int j=0;

for(int i=0; i<tomb1.length;i++)

if(tomb1[i] > 5)

tomb2[j++] = tomb[i];



Ebben a sorban, a kérdés tárgyában leírt sort nem értem (tomb2[j++]). Pontosabban a logikáját nagyjából értem, de felírható ez másként is, mert gondolom ez valami összevont alak)


Mindenképpen tömbben kell megvalósítanom és mivel egyszerű a kérdés így biztos a legtöbben megtudjátok oldani (ha meglehet más alakban), így segítséget várok, nem pedig kioktatást, hogy miért nem tudom. Köszönöm



2016. jan. 30. 15:22
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

tomb2[j++];

ugyan az mint a

tomb2[j]; j=j+1;


Tehát először kiválasztjuk a j indexű elemet majd megnöveljük a j-t eggyel. Így lehet átírni a példát:


int j=0;

for(int i=0; i<tomb1.length;i++)

if(tomb1[i] > 5) {

tomb2[j] = tomb[i];

j++;

}

2016. jan. 30. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm.


Ez volt a hiba (így próbálkoztam):

int j=0;

for(int i=0; i<tomb.length;i++)

if(tomb[i] > 5)

tomb2[i] = tomb[i];

j++;

2016. jan. 30. 15:40
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Ennyit jegyezz meg: változó elé írva először elvégzi a műveletet, aztán lehet felhasználni a példádban indexeléshez. Változó mögé írva, először az indexelésnél felhasználod az értékét, majd elvégzed a műveletet rajta.

pl: j=0; tomb[++j] esetén tomb[1] elemét kérnéd el

2016. jan. 30. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:

Ha valahol esetleg írják, akkor

++i: prefix

i++: postfix

alak, technikailag pedig a prefix alak, mint kifejezés értéke i+1, míg a postfix alak kifejezés értéke i, és a visszatérési értéke i+1.

2016. jan. 31. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!