Kezdőoldal » Számítástechnika » Programozás » Free pascalban torpedo? Mi a...

Free pascalban torpedo? Mi a véleményetek a programom tudásáról amit lent leírtam? Most nem az algorítmus meg ilyesmi a lényeg, hanem ti mit gondoltok erről?

Figyelt kérdés
Free pascalban csináltam egy torpedo játékot még nincs kész teljesen most annyit csinál, hogy csak te tudod lőni az ellenségét(gép tankjait amiket random egy behatárolt részen elhejez tehát egy játéktéren) és x y koordínátákkal lehet lőni ha meglővőd a lövedék piros lesz és robbanásként egy nagyobb narancssárga téglalap lesz a helyén számolja a találatot kétszer nem tudsz kilőni egyet. Az elején kérdezi, hogy akarod e látni az ellenséget. Ha kesz lesz akkor 2 játékos mod lesz benne csak az ellenséget lehet majd löni vagy ő is tud téged is löni.

2016. jan. 31. 11:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

Ezek feature-ök, amiket megpróbáltál leírni kapkodva, tagolatlanul, hibáktól hemzsegve. Én speciel egyáltalán nem értem, hogy ez mitől programozási kérdés.


Nyilván fantasztikus játékélmény lehet, de ezt nem ebből a szóhalmazból fogjuk felismerni, hanem kipróbálás útján tudnánk.


Ami még eszembe jut, hogy tudtommal a torpedó játékban vízi járművek játszanak, nem tankok.


> Az elején kérdezi, hogy akarod e látni az ellenséget.


Ennek a feature-nek meg semmi értelme nincs, a játék lényegét rombolja le.

2016. jan. 31. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Azt, hogy ha olyan minőségű, mint ez az írás, akkor baromi igénytelen lehet.
2016. jan. 31. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Választ kértem nem bunkosságot! És egyébként én láttam tankban is ezt a játékot! És az elején a rákérdezés csak azért van, hogy pl kisebbek tudnak így vele szórakozni vagy pl nekem a tesztelés alatt könnyítés. És egyébként nem értem mi a bajod a kérdéssel és ne azt nézd, hogy, hogy írok hanem a kérdés tartalmát! Különben se értem mire jó kritizálni mást meg a helyesírás meg a mondatok tagolodása, hogy jön a programozási nyelvhez amiben betűk számok és jelel meg náha egy két mondat van benne?
2016. jan. 31. 12:11
 4/11 A kérdező kommentje:
A másik meg, hogy nekem egyszer ppírom os volt róla, hogy nem tudok helyesen írni és ez nem embertől függ van ilyen! A másik meg mpndjuk egy olyan embernek írnátok ilyen aki mondjuk olyan beteg, hpgy teljesen nem tud helyesen ítni mert fiszlexiáy vagy ilyesmi éd megbántjátok ahoz mit szólnátok? Ja meg még annyit, hogy telefonról írok égy nem annyira egyszerű.
2016. jan. 31. 12:15
 5/11 A kérdező kommentje:
Még annyit, hogy 5 hónapja pascalozunk ugyhogy nem sok idő ez. És vannak sokan akik meg nem is értik azok miatt meg többször el kell magyarázni ugyhogy lassan is haladunk.
2016. jan. 31. 12:19
 6/11 anonim ***** válasza:

Na, most vágtad el magad a teljes GYK közösség előtt.

Kérdéshez: oké, tök jó.

G.

2016. jan. 31. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Apukám, te vagy a nap vicce. :D :D :D

k#rrvajó :D

2016. jan. 31. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A hibás szavakat piros vonallal aláhúzza, ha sosem törekedsz ezek kijavítására miután leírtad amit szeretnél, sosem fogsz tudni helyesen írni. Ha pedig a fogalmazás része nem megy akkor tényleg egyszerűbb ha a programot töltöd fel, hogy kipróbáljuk.
2016. jan. 31. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Kedves kérdező:

1. A torpedóban nem tankok vannak, hanem különböző méretű hajók, pont az benne a kihívás, hogy "ok eltaláltál valamit, de az egy nagy anyahajó vagy csak egy kis naszád? és hol van a többi fele?"

2. Mondok pár fejlesztési lehetőséget:

- ne adott x/y koordinátára lehessen tüzelni, hanem egy adott x/y koordinátán levő hajóról/tengeralattjáróról adott irányba, adott távolságba küldeni a lövedéket

- a hajók mozogjanak (találat esetén lassabban, nagy sebzés esetén)

- lehessen benne fejlődni (például minden egyes sikeres csata után lehessen venni dolgokat: periszkópot, szonárt, jobb torpedót; illetve fejlődjön az ellenség is: gyorsabb hajók, neki is lehessen szonárja, stb...)

2016. jan. 31. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Hát ha öt hónapja pascal-ozol, iskolai szinten, akkor ez az eredmény nem rossz.

Az viszont igaz, hogy tankok egy torpedójátékban nemigen lehetnek, hiszen a torpedó maga is egy hajók kilövésére alkalmas fegyver.

2016. jan. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!